DAJ CYNK

Windows 10: Build 20226 już dostępny dla Insiderów

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 3126

Microsoft udostępnił uczestnikom programu Windows Insider nowy build systemu. Dzięki temu wiemy, jakie kolejne zmiany przygotowywane są dla Windows 10.

Jak zawsze w przypadku edycji dla Insiderów możemy spodziewać się licznych poprawek, a od czasu do czasu nowych funkcji. W wydaniu Windows 10 Build 20226 otrzymujemy oba elementy. Poprawki dotyczą przede wszystkim aplikacji Twój Telefon oraz Notatnika. W pierwszym przypadku mamy odświeżone ustawienia - są one teraz bardziej przejrzyste, co ma pomóc w używaniu aplikacji oraz ułatwić zarządzanie w sytuacji, gdy w tym samym czasie korzysta z niej więcej, niż jedno urządzenie. Z kolei Notatnik otrzymuje opcję otwierania przy uruchomieniu ostatnio używanego pliku. Inne usprawnienia to m.in. domyślne wyłączenie synchronizacji motywów pomiędzy urządzeniami z Windows 10, używanymi za pomocą tego samego konta.

Nowa, warta uwagi funkcja, to monitorowanie kondycji nośnika danych. Ma ona na celu sprawdzanie stanu twardych dysków, a gdy zostanie wykryte ryzyko awarii, użytkownik otrzyma ostrzeżenie i poradę, aby przenieść z niego pliki lub wykonać ich kopię zapasową. W chwili obecnej funkcja ta działa tylko z dyskami SSD typu NVMe. Nie wiadomo, czy pojawi się wsparcie dla dysków SATA SSD oraz klasycznych HDD, które są wciąż używane przez większość osób.

Zobacz: Windows 10: oto Menedżer Zadań w wersji dla graczy

Funkcja monitorowania kondycji dysku będzie uruchomiona w systemie domyślnie. Co warto podkreślić, raport podaje nie tylko ryzyko awarii, ale także przewidywany, pozostały czas życia dysku oraz jego temperaturę. To zaliczam na plus - przy 20% będzie można spokojnie zacząć rozglądać się za nowym dyskiem i ma się sporo czasu na zajęcie plikami.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Windows Latest

Źródło tekstu: Windows Latest

Przewiń w dół do następnego wpisu