DAJ CYNK

Windows 10: aktualizacje od Intela, AMD oraz Nvidia

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 2897

Laptop gamepad

Czołowi producenci podzespołów wypuszczają nowe sterowniki dla Windows 10. Ich instalacja ma zapewnić płynne działanie systemu zarówno podczas pracy, jak i w trakcie rozrywki.

W systemie Windows 10 można w łatwy sposób zaktualizować wszystkie sterowniki podzespołów swojej maszyny - wystarczy użyć Windows Update. Jednak każdy z producentów ma również swoje oprogramowanie, które do tego posłuży. Dzięki temu ma się większą pewność, że zostały pobrane prawidłowe, po których instalacji nie czeka użytkowników żadna nieprzyjemna niespodzianka - jak restart systemu. W tym tygodniu trzech największych producentów wypuściło najnowsze aktualizacje sterowników dla systemu Windows 10 w wersji 1709 i nowszych. Przynoszą one ważne poprawki i usprawnienia, dlatego są zalecane dla wszystkich osób korzystających z podzespołów firm Intel , Nvidia i AMD.

Dwa nowe sterowniki od Intela mają za zadanie naprawić problemy związane z obsługą sieci bezprzewodowej oraz łącznością Bluetooth. W tym drugim przypadku dotyczy to zwłaszcza maszyn, do których podpiętych jest kilka tego typu urządzeń, jak myszka, słuchawki, itp. Ma być oczywiście lepiej, sprawniej i bezproblemowo. W przypadku Wi-fi ma zniknąć bug sprawiający, że w niektórych przypadkach pojawia się błękitny ekran śmierci. Aby pobrać sterowniki Intel, użyj narzędzia producenta Intel Driver & Support Assistant.

Zobacz: Intel Rocket Lake - procesory pojawią się już w marcu

Nvidia wypuściła sterownik WHQL 457.51 dodaje wsparcie dla karty graficznej RTX 3060 Ti oraz likwiduje bug sprawiający, że po wybudzaniu maszyny pojawia się ekran śmierci. Można pobrać go poprzez narzędzie GeForce Experience.

AMD Radeon to nowy sterownik Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.11.3. Dodaje on wsparcie dla rozszerzeń Vulkan Ray Tracing, przynosi poprawki dla szeregu gier oraz dodaje wsparcie dla Immortals Fenyx Rising. Usprawnia także renderowanie w grach z obsługą HDR. Może jednak nadal pojawiać się problem podczas streamowania treści z Netflixa. Sterownik pobierzesz przy pomocy aplikacji Radeon Software.

Zobacz: Nvidia prezentuje kartę GeForce RTX 3060 Ti - szybszą niż RTX 2080 i RTX 2060 Super

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Garrett Morrow/Pexels

Źródło tekstu: Windows Latest

Przewiń w dół do następnego wpisu