DAJ CYNK

Nowy kanał TVP Historia 2 już 1 marca

Dodane przez: Isand

Kategoria: Telewizja i VoD

Interakcje: 8486

TVP Historia 2

Już niedługo ruszy kolejny kanał w ofercie Telewizji Polskiej. Będzie to nadawany wyłącznie w Internecie TVP Historia 2.

Już pierwszego marca ruszy nowy kanał w ofercie Telewizji Polskiej. Tak jak TVP Kultura 2, tak i TVP Historia 2 będzie dostępna wyłącznie przez Internet oraz na platformie hybrydowej. Kierownictwo Telewizji polskiej tłumaczy, że nowy kanał spełni potrzeby coraz szybciej rosnącego grona miłośników historii. Pasjonaci nie będą jednak jedyną grupą docelową. Codziennie po południu i po północy będzie nadawany program Powtórka z historii, który będzie adresowany do maturzystów. Codziennie o 22:00 będzie natomiast pora wieczoru tematycznego.

W poniedziałki będą to filmy biograficzne, we wtorki i w środy - filmy festiwalowe i reportaże terenowe, w czwartki - seriale historyczne, w piątki - programy o historii muzyki, a w soboty - polskie produkcje filmowe. W niedzielę od 16:15 TVP Historia 2 będzie prowadzić simulcasting premier z anten głównych, w inne dni - z właściwego kanału TVP Historia. Na nowym kanale zobaczymy też ekranizacje lektur szkolnych, jak np. Quo Vadis. W kategorii seriali historycznych pojawi się natomiast słynna Korona Królów. Za ofertę programową odpowiadać będzie Judyta Syrek, która prowadzi program Sekrety mnichów.

Zobacz: TVP Polonia wróci do Ameryki Północnej oraz Południowej
Zobacz: TVP z wieloma nowymi widzami, a czarna plansza w TVN i Polsacie wygrywa z TV Republiką

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: tvp, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu