DAJ CYNK

Yanosik pomoże Ci w myciu samochodu. A przy okazji zaoszczędzisz

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Yanosik pomoże Ci w myciu samochodu. A przy okazji zaoszczędzisz

Yanosik i MultiWash łączą siły i tworzą abonament na mycie samochodu. Można dzięki niemu zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas.

Yanosik i CarWash Club

W aplikacji Yanosik pojawiła się nowa opcja. To abonament w sieci MultiWash za 99 zł miesięcznie, w którego skład wchodzi 12 myć dla dwóch samochodów w gospodarstwie domowym. Myciem i czyszczeniem wnętrza auta zajmuje się profesjonalny zespół, a cała usługa jest ubezpieczona na wypadek niepożądanych zdarzeń, takich między innymi, jak porysowanie lakieru. CarWach Club to usługa typu cashless (bezgotówkowa) – pieniądze pobierane są z konta.

Sieć myjni MultiWash to 700 lokalizacji w Polsce. W każdej z nich można wcześniej umówić wizytę i podjechać na mycie bez czekania w kolejkach. Tych ostatnich raczej nikt nie lubi. W większości przypadków takie usługi kosztują powyżej 120 zł.

Brudne auto grozi mandatem

Od 1 stycznia 2023 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Wyższe stawki kar za przekroczenia prędkości mają zniechęcać kierowców do szybkiej jazdy, ale na trasie nie tylko za to można otrzymać mandat. Kodeks wykroczeń przewiduje również karanie zmotoryzowanych, którzy stwarzają niebezpieczne sytuacje na drodze, a do tego zagrażają bezpieczeństwu innych uczestników ruchu. Do takich zachowań należy choćby jazda brudnym autem.

Policjanci mają prawo ukarać kierowcę brudnego auta za stwarzanie zagrożenia na drodze (kodeks wykroczeń art. 66 pkt 1) mandatem w wysokości od 20 do 500 zł oraz 6 punktami karnymi. Ponadto spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez kierowcę, na przykład w wyniku posiadania zabrudzonych i niedziałających poprawnie świateł, może podnieść kwotę mandatu o 1000 zł i 6 punktów karnych.

Nieczytelne tablice rejestracyjne, które zasłania na przykład warstwa brudu powstała w wyniku jazdy przez polne drogi, będzie ukarana mandatem w wysokości 100 zł i 3 punktów karnych. Należy też pamiętać, że wkrótce punkty karne będą ważne przez 2 lata od dnia uiszczenia opłaty za mandat.

Jak to wszystko działa?

Aby skorzystać z nowej oferty, wystarczy w menu aplikacji aktywować subskrypcję usługi CarWash Club, a następnie dodać pojazdy oraz metodę płatności. Teraz wystarczy już tylko wybrać myjnię, umówić się telefonicznie na termin mycia i wygenerować indywidualny kod, który jest płatnością na myjni. Kolejnym krokiem jest wizyta w wybranej lokalizacji i gotowe. W ramach usługi można również wygenerować fakturę i przesłać ją na podany adres e-mail.

Myjnie bezdotykowe nie są bezpieczne dla wszystkich samochodów, ze względu na możliwość uszkodzenia elementów nadwozia w trakcie mycia. Dotyczy to głównie starszych pojazdów, których karoseria może mieć skorodowane elementy, które podczas mycia pod ciśnieniem mogą po prostu odpaść, ale również aut premium i zabytkowych, w których nienaganny wygląd jest niezbędny. Często z tej usługi rezygnują również użytkownicy pojazdów leasingowych, w obawie przed uszkodzeniem lakieru czy elementów nadwozia, wybierając pewniejsze rozwiązania, takie jak profesjonalne myjnie.

– powiedział Dawid Kaczmarowski, Yanosik Warsztaty

Zobacz: Yanosik z nową funkcją. Przyda się na autostradzie
Zobacz: Yanosik GTm pozwoli uniknąć wysokich mandatów i punktów karnych

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: Yanosik