DAJ CYNK

Allegro aktualizuje regulaminy. Zobacz, co się zmieni w czerwcu

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Allegro aktualizuje regulaminy. Zobacz, co się zmieni w czerwcu

Allegro szykuje kolejne zmiany w swoich regulaminach. Dotkną one między innymi kupujących korzystających z Allegro Pay. Niektóre zapisy staną się z kolei precyzyjniejsze.

Regulamin Allegro Pay Business

12 czerwca 2023 roku zaczną obowiązywać zmiany w regulaminie Allegro Pay Business:

  • Allegro zwiększy minimalną wartość zakupów u jednego sprzedającego, która umożliwia skorzystanie z Allegro Pay Business z 40 zł do 100 zł.
  • Jeśli kupujący prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, Allegro będzie mogło zaproponować mu skorzystanie z Allegro Pay Business także na koncie zwykłym. Będzie to możliwe w wybranych okresach – informacja o nich znajduje się pod tym adresem. Obecnie z usługi można skorzystać tylko na kontach firmowych.
  • Allegro doprecyzuje informacje o przetwarzaniu danych.

Szczegółowe zmiany można prześledzić w nowej wersji regulaminu.

Regulamin i Polityka ochrony prywatności Allegro Pay

Kolejne zmiany dotyczą usługi Allegro Pay:

  • W przypadku, gdy będzie potrzebna ocena zdolności kredytowej kupującego i pozyskanie informacji z zewnętrznych baz danych oraz wskazanie kwoty finansowania – Allegro przyjmie, że wnioskuje on o kwotę 300 zł, a nie jak do tej pory – o 500 zł.
  • Allegro doda do regulaminu informację, że jego ewentualne zmiany nie będą miały wpływu na już zawarte Umowy Allegro Pay.
  • Wprowadzone zostaną zmiany w Polityce ochrony prywatności Allegro Pay sp. z o.o. – w części dotyczącej przetwarzania danych przez Biuro Informacji Kredytowej S.A. (BIK). BIK będzie przetwarzał dane osobowe użytkowników nie tylko na podstawie ich zgody, ale także na mocy zmienionej ustawy o kredycie konsumenckim.
  • Allegro wprowadzi zmiany redakcyjne: na przykład obok pojęcia Spłata doda wyraz Rata – pojęcia te są tożsame w rozumieniu regulaminu.

Wymienione powyżej zmiany zaczną obowiązywać 12 czerwca 2023 roku. Szczegóły w tym dokumencie (PDF).

Regulamin rejestracji i administrowania kartą płatniczą w koncie Allegro

W regulaminie dotyczącym kart płatniczych zostanie uwzględnione to, że płatności kartą są możliwe także w naszym nowym serwisie, allegro.cz. Wprowadzone zostaną również zmiany redakcyjne, które można zobaczyć tutaj. Zmiany wejdą w życie 12 czerwca 2023 roku.

Regulamin Allegro

Kilka dni później, 19 czerwca 2023 roku, zaczną obowiązywać zmiany w Regulaminie Allegro:

  • Allegro doprecyzuje zapisy o weryfikacji podczas licytacji w aukcjach charytatywnych. Obecnie jeśli łączna kwota przedmiotów, które licytuje kupujący lub wartość pojedynczej licytacji charytatywnej wynosi co najmniej 1000 zł, serwis poprosi kupującego o weryfikację. Allegro zapisze w regulaminie, że weryfikację może zrobić 3 razy w ciągu 6 miesięcy oraz że przeprowadza ją SMS-em lub za pomocą przelewu.
  • Wprowadzone zostaną zmiany redakcyjne w zapisach o Allegro Lokalnie. Allegro uprości tekst Załącznika nr 13 (Allegro Lokalnie). Wykreślona zostanie część informacji o innych usługach – na przykład informacja, że na Allegro Lokalnie nie można skorzystać z płatności kartą podarunkową, pozostanie tylko w Regulaminie Kart Podarunkowych. Wprowadzone zostaną też zmiany redakcyjne, które nie wpłyną na działanie Allegro Lokalnie.

Zobacz: Allegro zacznie pobierać nową opłatę. Zdrożeją też przesyłki
Zobacz: Allegro obniża opłaty, ale to żaden powód do radości

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Anna Rymsza / Telepolis.pl

Źródło tekstu: Allegro

Przewiń w dół do następnego wpisu