DAJ CYNK

Allegro zapowiada Smart! Week 2020, czyli festiwal promocji ze zniżkami do 70%. Znów wszystko popsują boty?

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 22902

Allegro zapowiada Smart! Week 2020, czyli festiwal promocji ze zniżkami do 70%. Znów wszystko popsują boty?

Allegro zapowiada kolejną już edycję festiwalu promocji Smart! Week. W zeszłym roku to wydarzenie przyciągnęło uwagę wielu klientów platformy, kuszonyhc zniżkami sięgającymi nawet 70%. Nie obyło się przy tym od zarzutów, że najlepsze okazje zgarniają boty. Jak będzie tym razem?

Smart! Week to tygodniowy festiwal promocji dla użytkowników z aktywną usługą Allegro Smart! Zeszłoroczne wydarzenie zostało zorganizowane, by uczcić rocznicę uruchomieniu usługi Allegro Smart! Teraz wypada druga rocznica i Allegro kontynuuje tamtą akcję.

Festiwal Smart! Week 2020 startuje 28 września i potrwa przez siedem dni.  Oferty dostępne będą wyłącznie dla użytkowników usługi Allegro Smart!, ale osoby, które jej nie mają, mogą ją w każdej chwili aktywować. Akcja ma zresztą promować tę usługę i przez cały czas będziemy do niej mocno zachęcani. 

Na razie Allegro nie ujawnia jeszcze wszystkich promocyjnych ofert, bo te najciekawsze zostawi na ostatnią chwilę. Wiadomo jednak, że można będzie upolować duże markowe telewizory za mniej niż 1500 zł, popularne konsole taniej nawet o 470 zł, telefony Xiaomi obniżone o 250 zł, a także przedmioty w innych kategoriach jak narzędzia czy moda. Należy oczekiwać dziesiątek tysięcy promocyjnych ofert – rok temu było ich 35 tys., a dotyczyły prawie 200 milionów sztuk produktów.

Zobacz: Allegro Smart! Week - festiwal zakupów ze zniżkami do 70%

Boty czy „wszystko jest ściemą”?

W zeszłym roku przyciągnął uwagę kilkoma interesującymi ofertami, jak na przykład MacBookiem Air 13 za 2499 zł, którego standardowa cena wynosiła 3622 zł. W czym tkwił haczyk? Dostępnych było tylko 377 sztuk komputera, które rozeszły się tuż po starcie oferty. Odbyło się to tak szybko, że wielu internautów zaczęło podejrzewać, że w kupno zaangażowane zostały boty. Podobnie rzecz się miała w przypadku innych ofert z dużymi przecenami, na przykład na smartfony. Niektóre kończyły się, nim minęła jedna sekunda, w czasie krótszym niż człowiek jest w stanie kliknąć „kup teraz”. Inne trwały dłużej – aż 2-3 sekundy. 

Zobacz: Ruszył festiwal zakupów Allegro Smart! Week. MacBook Air 13 za 2499 zł

Rosnąca liczba takich zdarzeń spowodowała, że pod adresem Allegro posypały się poważne zarzuty. W skrajnych przypadkach platforma sprzedaży była obwiniana, że „wszystko jest ściemą”, promocyjne super okazje nigdy nie istniały, a całość stanowiła tylko akcję promocyjną oferty Allegro Smart! 

Bardziej powściągliwi w opiniach narzekali, że Allegro nie wprowadziło zabezpieczeń przed zawodowymi łowcami okazji, którzy stosowali automatyczne narzędzia niedostępne dla zwykłych internautów. 

Wszystko to spowodowało, że akcja Allegro skończyła się bardzo dużym rozżaleniem sporej grupy klientów. Miejmy nadzieję, że w tym roku wszystko będzie już bardziej dopracowane.

Zobacz: Regulamin prowizji Allegro narusza przepisy antymonopolowe? Zbada to UOKiK
Zobacz: Allegro Smart!: Ile można zaoszczędzić? Zaskakujący rekord

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Allegro, wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu