DAJ CYNK

W 2020 roku ludzie kupują chętnie monitory i gamingowe PC

Dodane przez: HTur

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2276

Najnowszy raport IDC pokazuje, że w bieżącym roku wzrosło zainteresowanie monitorami oraz laptopami gamingowymi. Jest to jeden z wielu efektów pandemii - ludzie siedzący w domach oddawali się rozrywce.

Globalna pandemia okazała się okresem prosperity dla producentów sprzętu gamingowego. Sprzedaż monitorów gamingowych zwiększyła się w stosunku do ubiegłego roku o 16,2%. Od stycznia sprzedano 49,6 mln tych urządzeń, a prognozuje się, że ten trend utrzyma się przez kolejne cztery lata. Czyżby IDC sądziło, że pandemia potrwa aż tak długo? Jitesh Ubrani, research manager z IDC, zauważa, że pierwsza połowa roku to przede wszystkim inwestycje w podzespoły - procesory, karty graficzne czy pamięć RAM. Druga połowa roku to z kolei kupowanie urządzeń zewnętrznych oraz desktopów i laptopów gamingowych.

W ciągu kolejnych miesięcy z pewnością się to zmieni, ponieważ zarówno Nvidia, jak i Intel oraz AMD wprowadzają na rynek nowe podzespoły. Ponadto coraz więcej gier otrzymuje wsparcie dla ray tracingu - gracze, którzy chcą skorzystać z tej możliwości, również potrzebują odpowiednich kart graficznych. Pojawiają się też coraz ciekawsze oferty w serwisach streamujących gry, debiutuje także Luna. Wszystko to ma bardzo pozytywny wpływ na sprzedaż sprzętu związanego z graniem.

Zobacz: Google Play: za darmo aplikacje i gry o wartości 160 zł

Jeśli chodzi o gamingowe PC, do końca roku ma się sprzedać 14,8 mln urządzeń, a co roku ilość ta ma wzrastać o 1,6%, osiągając w 2024 roku wynik 15,8 mln. Notebooki w ciągu kolejnych lat także mają zanotować wzrost. W tym roku sprzedano ich 22,3 mln, a liczba ta co roku ma wzrastać o 7,9%, w 2024 roku osiągając sprzedaż w wysokości 30,2 mln.

Oczywiście są to tylko prognozy, które nie muszą się sprawdzić - mimo to warto przypomnieć, że jeszcze parę lat temu inni eksperci wieszczyli zmierzch gier na PC.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Julia M Cameron/Pexels

Źródło tekstu: Neowin, IDC

Przewiń w dół do następnego wpisu