DAJ CYNK

Masz problem z portami USB na płycie z chipsetem z serii 500? AMD już pracuje nad rozwiązaniem

Dodane przez: Damian Jaroszewski (NeR1o)

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 982

Problem z USB na płycie głównej AMD 500

Niektórzy użytkownicy płyt głównych z chipsetami AMD z serii 500 mają problem z działaniem portów USB. Czerwoni już zdają sobie z tego sprawę i działają nad rozwiązaniem.

Od kilku dni użytkownicy płyt głównych AMD z chipsetami z serii 500 informują o licznych problemach z nieprawidłowym działaniem portów USB. Sporadycznie złącza przestają działać lub dochodzi do czegoś w rodzaju resetu, gdzie przez moment wyłączają się nawet podłączone myszki oraz klawiatury. Na szczęście AMD już zdaje sobie sprawę z tych problemów i pracuje nad rozwiązaniem.

Na Reddicie oficjalny profil AMD poinformował, że problem jest im znany i aktualnie się mu przyglądają. Firma poprosiła użytkowników, którym przytrafiła się usterka, o udzielenie dodatkowych informacji. W najbliższych dniach firma skontaktuje się z wybranymi osobami z prośbą o przekazanie dokładnej specyfikacji komputera, informacji systemowych, czynności, które doprowadziły do usterki, a nawet logów. Ma to pomóc w szybszym pozbyciu się buga.

An Update on USB connectivity with 500 Series Chipset Motherboards from r/Amd

Na ten moment nie wiadomo, co powoduje problem. Wielu użytkowników napotykało na usterkę w momencie korzystania z gogli VR na płytach głównych z chipsetem AMD X570. Z kolei inni twierdzą, że winne są karty graficzne z PCIe 4.0 i przełączenie się na PCIe 3.0 czasami rozwiązuje sprawę. Prawdopodobnie wkrótce dowiemy się, co dokładnie powodowało problem. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz: NVIDIA CMP HX - nowe układy graficzne do kopania kryptowalut już oficjalnie
Zobacz: Nowe sterowniki NVIDIA wykrywają kopanie kryptowalut i obniżają wydajność o połowę

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: TechPowerUp

Przewiń w dół do następnego wpisu