DAJ CYNK

TP-Link Archer C6U – nowy gigabitowy router AC1200 do światłowodu

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

TP-Link Archer C6U – nowy gigabitowy router AC1200

Archer C6U to nowy router w ofercie TP-Link, który producent szczególnie poleca do wykorzystania z łączem światłowodowym o wysokiej przepustowości. Prędkość działania urządzenia zapewniają rozwiązania znane już z innych routerów marki, jak beamforming, zaś jego atutem może okazać się cena.

TP-Link Archer C6U pracuje w standardzie 802.11 ac i charakteryzuje się przepustowością Wi-Fi do 1200 Mb/s w dwóch pasmach transmisji – do 300 Mb/s w 2,4 GHz oraz do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz

Router wyposażony został w cztery anteny zewnętrzne oraz jedną wewnętrzną. Mają one gwarantować dobry zasięg, a także wydajność i stabilność połączeń bezprzewodowych. Zastosowana w Archerze C6U technologia kształtowania wiązki (beamforming) umożliwia zlokalizowanie łączących się do routera urządzeń, a następnie zwiększa siłę sygnału nadawanego w ich kierunku.

Zobacz: TP-Link wprowadza budżetowy Mercusys AC10 – router AC1200 z obsługą IPTV i Agile Config za mniej niż 100 zł

W celu optymalizacji wydajności urządzenia TP-Link zastosował także technologię MU-MIMO 2x2, która pozwala na jednoczesną komunikację routera z dwoma urządzeniami, co skutkuje zwiększeniem prędkości, przepustowości oraz wydajności całej domowej sieci.

TP-Link Archer C6U – nowy gigabitowy router AC1200

Archer C6U został wyposażony w pięć gigabitowych portów Ethernet: jeden port WAN oraz cztery porty LAN, zapewniające maksymalne prędkości przewodowe połączonym urządzeniom takim jak komputery, smart TV czy konsole do gier. Z kolei port USB 2.0 będzie dla użytkowników sporym udogodnieniem podczas udostępniania plików, zdjęć czy filmów.

Router obsługuje tryb AP, dzięki czemu może pracować także jako Access Point lub Bridge. Po włączeniu trybu AP bezprzewodowe urządzenia bez problemu uzyskają dostęp do sieci przewodowej. To świetne rozwiązanie dla osób, które chciałyby rozbudować swoją domową sieć. 

Zobacz: Gigabitowy TP-Link Archer A8: nowy router dla oszczędnych

Konfiguracja i obsługa routera odbywa się za pomocą aplikacji Tether dostępnej na Androida lub iOS-a.  Router Archer C6U jest już dostępny w sprzedaży i objęty został 36-miesięczną gwarancją. Jego cena wynosi ok. 200 zł.

Zobacz: Aż 500 urządzeń na raz! TP-Link EAP265 HD Omada – nowy punkt dostępowy do zadań specjalnych
Zobacz: Już nie tylko w T-Mobile: ZTE MC801A to nowy router 5G z DSS. Działa z każdą polską siecią

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: TP-Link

Źródło tekstu: TP-Link

Przewiń w dół do następnego wpisu