DAJ CYNK

TP-Link wprowadza budżetowy Mercusys AC10 – router AC1200 z obsługą IPTV i Agile Config za mniej niż 100 zł

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

TP-Link wprowadza budżetowy Mercusys AC10 – router AC1200 z obsługą IPTV i Agile Config za mniej niż 100 zł

Należąca do TP-Link marka Mercusys poszerza swoje portfolio routerów Wi-Fi 5 o model AC10. Nowy produkt Mercusys charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, wysoką wydajnością i dużym zasięgiem połączeń bezprzewodowych przy zachowaniu rozsądnej ceny. 

Mercusys AC10 pracuje w standardzie 802.11 ac i oferuje łączną przepustowość do 1200 Mb/s w dwóch pasmach transmisji (do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz). Użytkownicy mogą korzystać z codziennych, mniej wymagających aplikacji, takich jak przeglądarka internetowa poprzez połączenie w paśmie 2,4 GHz, podczas gdy pasmo 5 GHz w tym samym czasie może być wykorzystane do bardziej wrażliwych na opóźnienia zastosowań, np. rozgrywek online czy transmisji wideo w jakości HD. 

Zobacz: Mercusys MR50G - nowy bezprzewodowy router w technologii MU-MIMO AC1900

Zasięg i stałą siłę sygnału w każdym zakamarku domu zapewniają cztery anteny zewnętrzne wspierane przez technologię kształtowania wiązki (Beamforming). Umożliwia ona zlokalizowanie łączących się z routerem urządzeń, a następnie zwiększenie siły sygnału nadawanego w ich kierunku, zapewniając najwyższą wydajność i stabilność połączeń. 

Dodatkowo ich skuteczność zwiększona została poprzez zastosowanie technologii MU-MIMO, która wysyła pakiety danych do kilku urządzeń w tym samym czasie, optymalizując wydajność całej sieci. Do podłączenia urządzeń niewyposażonych w Wi-Fi służą dwa porty LAN o przepustowości 10/100 Mb/s.

Zobacz: Tanie routery Mercusys debiutują na polskim rynku

Mercusys AC10 może pracować w dwóch trybach: jako router lub jako punkt dostępowy. Ponadto umożliwia stworzenie aż dwóch sieci dla gości, po jednej na każde pasmo transmisji. Rodzice z pewnością docenią także funkcję Kontroli Rodzicielskiej, dzięki której można zastosować blokadę dostępu do wybranych treści w Internecie. 

Zobacz: Gigabitowy TP-Link Archer A8: nowy router dla oszczędnych

Z kolei funkcja Agile Config sprawia, że Mercusys AC10 to idealna propozycja dla operatorów Internetu. Urządzenie daje możliwość zmiany domyślnej konfiguracji, dzięki czemu po zresetowaniu router zachowuje najważniejsze z punktu widzenia operatora ustawienia. 

Dzięki funkcjom IGMP Proxy/Snooping, Bridge oraz tagu VLAN pozwalającym przypisać usługę przesyłu strumieniowego do wybranych portów LAN, urządzenie świetnie sprawdzi się też przy obsłudze IPTV.

Mercusys AC10 jest już dostępny w sprzedaży i został objęty 2-letnią gwarancją producenta. Cena jest niewygórowana i wynosi około 84 zł.

Zobacz: Aż 500 urządzeń na raz! TP-Link EAP265 HD Omada – nowy punkt dostępowy do zadań specjalnych
Zobacz: Już nie tylko w T-Mobile: ZTE MC801A to nowy router 5G z DSS. Działa z każdą polską siecią

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Mercusys

Przewiń w dół do następnego wpisu