DAJ CYNK

Samsung wprowadza do Polski nowe soundbary

Marian Szutiak

Sprzęt

Samsung Polska soundbar 2021

Tegoroczne soundbary firmy Samsung wchodzą na polski rynek. Urządzenia z serii Q, S i A mają zapewnić wysoką jakość dźwięku swoim użytkownikom.

Q-Seria, czyli perfekcja i harmonia dźwięku

Wyznacznikiem soundbarów Q-Serii jest przede wszystkim perfekcyjna jakość dźwięku, powstała z myślą o zapewnieniu doskonałych wrażeń wraz telewizorami Samsung Neo QLED i QLED. Tegoroczna Q-Seria będzie rewolucyjna za sprawą modelu Q950A, który jako pierwszy soundbar na świecie ma oferować dźwięk przestrzenny w formacie 11.1.4, zapewniając nowy poziom wrażeń audio w domu. Nowością będzie także funkcja Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni+, dzięki której soundbar automatycznie odbiera dane zebrane przez telewizor firmy Samsung na temat akustyki miejsca w zakresie tonów średnich i wysokich oraz badając za pomocą funkcji Auto EQ zakres tonów niskich. Następnie dynamicznie dobiera swoje ustawienia dźwięku, dopasowując się do miejsca, w którym jest ustawiony. Soundbar Samsunga trafi na rynek w drugiej połowie tego roku.

Samsung Q950A
Samsung Q950A

Tymczasem do sprzedaży w Polsce wchodzą właśnie pozostałe modele z Q-Serii, czyli Q800A, Q700A oraz Q600A. Jak podaje Samsung, oferują one doskonały dźwięk oraz dynamiczne funkcje audio, zoptymalizowane pod kątem graczy.

Zobacz: Samsung wprowadza do Polski projektor The Premiere i telewizor The Terrace
Zobacz: Telewizory Samsung Neo QLED obiecują, że mają wszystko, co najlepsze

Soundbary Q-Serii wyróżnia udoskonalony dźwięk przestrzenny, za który odpowiadają Dolby Atmos i DTS:X. Obie technologie pozwalają wydobyć pojedynczy dźwięk. Tym samym można dokładnie usłyszeć dźwięk poruszających się obiektów na ekranie i przenieść się w sam środek akcji. Dodatkowo funkcja Wielokanałowego Dźwięku Przestrzennego w formacie 3.1.2 sprawia, że nasze wrażenia stają się jeszcze bardziej intensywne. Oznacza to, że soundbar ma 3 kanały równomiernie rozprowadzające dźwięk: 1 niskotonowy i 2 skierowane ku górze, które sprawiają, że brzmienie otacza nas z każdej strony. Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu i poczuć wibrującą przestrzeń wypełnioną doskonałym dźwiękiem.

Tegoroczną nowością, która wzbogaci doświadczenia audio, jest Dźwięk Dopasowany do Przestrzeni. Funkcja ta sprawia, że soundbar automatycznie rozpoznaje otoczenie, w którym się znajduje i odbiera dane na temat akustyki miejsca, w zakresie tonów średnich i wysokich. Następnie dynamicznie zmienia ustawienia dźwięku i perfekcyjnie dopasowuje je do miejsca, w którym ustawimy soundbar.

Samsung Q700A
Samsung Q700A

Cechą charakterystyczną Q-Serii jest także świetna współpraca z telewizorami. W tym roku wszystkie modele Neo QLED, QLED oraz Crystal UHD od modelu AU7000 i wyższe oferują funkcje Q-Symphony. To unikatowa technologia, po raz pierwszy wprowadzona w 2020 roku. Jej działanie polega na zsynchronizowaniu głośników telewizora z soundbarem, co zapewnia wzmocniony i jeszcze bardziej wciągający dźwięk, płynący z obu urządzeń. Słuchając koncertu orkiestry symfonicznej czy oglądając ulubiony serial możemy być pewni, że otoczy nas harmonijne brzmienie, które sprawi, że poczujemy się prawie jak na koncercie na żywo.

Soundbary z Q-Serii oferują także specjalne rozwiązania dla graczy. Dzięki funkcji Tryb Gry Pro, można cieszyć się dźwiękiem zoptymalizowanym pod kątem gier konsolowych. Zapewniają to potężne głośniki skierowane do góry, mocne basy oraz technologia Samsung Acoustic Beam, która sprawia, że dźwięk płynie dokładnie z tego miejsca, w którym dzieje się akcja na ekranie. Ponadto soundbar automatycznie synchronizuje się z telewizorem i włącza Tryb Gry Pro od razu po uruchomieniu konsoli.

Soundbary z S-Serii, czyli design i funkcjonalność

Na polskim rynku zadebiutują także nowe designerskie soundbary z S-serii, modele S60A i S61A, które wyróżniają się doskonałym brzmieniem i kompaktową jednoelementową konstrukcją. Dzięki połączeniu Bocznych Głośnikowych Tubowych z technologią Acoustic Beam, widzowie będą mogli doświadczyć dźwięku przestrzennego, który otoczy ich ze wszystkich stron. Ponadto, za sprawą funkcji Dotknij i Odtwórz, która dostępna jest także w modelach Q-Serii, można w szybki i prosty sposób przełączyć się z muzyki słuchanej na smartfonie. Wystarczy tylko dotknąć soundbara telefonem, a ten automatycznie wykryje urządzenie i pozwoli cieszyć się ulubioną muzyką.

Samsung S61A
Samsung S61A

Wizytówką soundbarów z S-serii jest Premium Design, pasujący do każdego wnętrza. Obudowa soundbara została pokryta tkaniną wysokiej jakości, dzięki czemu podkreśli estetykę każdego pomieszczenia, niezależnie od wystroju.

A-Seria, czyli porywający dźwięk z subwooferem

W tegorocznej ofercie soundbarów Samsunga już wkrótce znajdą się także innowacyjne modele z A-Serii: A650, A550 i A450. To świetnie rozwiązania dla widzów, którzy chcą wzmocnić dźwięk telewizora między innymi o głębię niskich tonów. Model A650 oferuje Standard Dolby Digital 5.1 i DTS Virtual:X, które odpowiadają za wysokiej jakości dźwięk przestrzenny. Technologia odpowiednio procesując dźwięk sprawi, że widz przeniesie się w sam środek akcji. Ponadto Wbudowany Głośnik Centralny z technologią wzmacniania ludzkiego głosu spowoduje, że dialogi będą wyraźnie słyszalne, a oglądane filmy bardziej wciągające. Dodatkowo, każdy model tej serii ma w zestawie subwoofer, który zadba o głęboki bas.

Samsung A650
Samsung A650

Soundbary z serii A to także wygoda użytkowania. Wszystkimi funkcjami urządzenia, takimi jak regulacja głośności czy zarządzenie efektami dźwiękowymi, można sterować za pomocą Jednego Pilota – tego samego, którego używamy do obsługi telewizora marki Samsung.

Zobacz: JBL Bar 5.0 Multibeam: nowy soundbar z Virtual Dolby Atmos
Zobacz: Teufel Cinebar 11 - popularny soundbar teraz w dźwiękiem przestrzennym

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu