DAJ CYNK

Telewizory Samsung Neo QLED obiecują, że mają wszystko, co najlepsze

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2050

Samsung Neo QLED telewizory wszystko co najlepsze

W 2021 roku Samsung wprowadza na rynek telewizory Neo QLED, które łączą technologie Quantum Dot i Quantum Mini LED. W rezultacie powstały urządzenia oferujące bardzo jasny obraz z żywymi kolorami oraz pełniejszą czernią.

Telewizory Neo QLED 8K

Wysoka jakość obrazu i świetny design to niektóre z wyróżników telewizorów Neo QLED 8K, modeli QN900A i QN800A. Dzięki technologii kropek kwantowych widz może tu liczyć na rzeczywiste, soczyste kolorami, a sztuczna inteligencja zadba o to, by nawet starsze materiały wideo zyskają nową jakość. Telewizory Samsung Neo QLED 8K to najwyższe modele w tegorocznej ofercie, które, jak przystało na flagowce, łączą wszystko co najlepsze. Prawdziwym przełomem jest zastosowane tu nowe źródło światła, czyli technologia Quantum Mini LED, która odpowiada za precyzyjną kontrolę podświetlenia. Dioda Quantum Mini LED ma zaledwie 1/40 wysokości konwencjonalnej diody LED, co daje lepszą kontrolę nad ilością światła w poszczególnych fragmentach i przekłada się na bardziej szczegółowy obraz.

Samsung Neo QLED QN900A
Samsung Neo QLED QN900A

Aby w pełni wykorzystać możliwości Quantum Mini LED, niezbędny jest mocny procesor, który zadba o zoptymalizowanie obrazu. Z tym wyzwaniem w czasie rzeczywistym mierzy się nowo zaprojektowany układ AI Neo Quantum 8K. Wykorzystuje on udoskonalony proces skalowania do jakości zbliżonej do 8K, który oparty jest na 16 wielomodelowych sieciach neuronowych, które analizują dane wizualne. Każda z takich sieci ma swój obszar specjalizacji, dzięki czemu widzowie mogą zobaczyć ulubione filmy w nowej odsłonie – więcej detali, poprawione tekstury czy krawędzie. To zupełnie tak, jakby 16 szefów kuchni serwowało nam swoje popisowe dania.

Neo QLED 8K łączą innowacje technologiczne z nowościami w zakresie konstrukcji i designu. Zastosowano tu smukły profil, dzięki czemu nic nie powinno odciągać uwagi od filmu. Dodatkowo, w modelu QN900A Samsung zastosował Bezgraniczny Ekran, gdzie ramka została zminimalizowana do zaledwie 0,8 mm, a sam telewizor należy do najsmuklejszych w tegorocznym portofolio firmy Samsung.

Nowością wprowadzoną wraz z modelami Neo QLED 8K jest także nowy moduł One Connect Pro, który pozwala ukryć przewody i zapanować nad plątaniną kabli. Teraz można go umieścić nie tylko obok telewizora czy w szafce, ale także przymocować do stopy telewizora. Daje to jeszcze więcej swobody w aranżacji przestrzeni wokół ekranu.

Telewizory Neo QLED 4K

Linia Neo QLED obejmuje trzy modele 4K: QN95A, QN91A i QN85A. Podobnie jak w przypadku modeli 8K, jednym z głównych wyróżników jest tu technologia Quantum Mini LED. Telewizory otrzymały także nowy procesor AI Neo Quantum 4K, który wykorzystując sztuczną inteligencję podnosi jakość obrazu do rozdzielczości zbliżonej do 4K. Widzowie mogą dodatkowo liczyć na miliard odcieni kolorów, który jest zasługą 100% natężenia kolorów (dzięki technologii Quantum Dot).

Samsung Neo QLED QN95A
Samsung Neo QLED QN95A

Telewizory Neo QLED 4K wyróżniają się także smukłą i minimalistyczną konstrukcją Neo Slim Design, dzięki której powinny się świetnie prezentować w każdym wnętrzu. Model QN95A oferuje dodatkowo moduł One Connnect.

Dźwięk też jest ważny

W tym roku Samsung jeszcze wyżej postawił poprzeczkę nie tylko w odniesieniu do jakości obrazu, ale także dźwięku. W sam środek akcji widzów ma przenieść Dźwięk Podążający za Obiektem+. Dzięki niemu dźwięk będzie bardziej przestrzenny. System odpowiednio rozmieszczonych głośników śledzi ruch obiektu na ekranie, podążając za nim. W najwyższym tegorocznym modelu, Neo QLED 8K QN900A, dostępna jest funkcja Dźwięku Podążającego za Obiektem Pro, która wykorzystuje wbudowany system głośników 6.2.2, aby dostarczyć jeszcze więcej realizmu z każdej sceny.

Wszystkie modele Neo QLED zapewniają także harmonię dźwięku w połączeniu z kompatybilnymi soundbarami z Q-Serii. Mowa oczywiście o funkcji Q-Symphony, która synchronizuje ze sobą oba urządzenia, zapewniając współgrający dźwięk przestrzenny. Nie zabrakło tu także Aktywnego Wzmacniacza Głosu czy Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni, dzięki którym dźwięk ma być optymalnie dopasowany do warunków i pomieszczenia.

Multi View i inne funkcje

W 2021 telewizory Samsunga są bardziej interaktywne niż kiedykolwiek. Tym samym ułatwią kontakt ze współpracownikami i bliskimi. Tu z pomocą przychodzi między innymi aplikacja Google Duo do wideo rozmów. Wystarczy podłączyć (via USB) do telewizora kamerę, uruchomić aplikację i już można zobaczyć swoich przyjaciół w niemal rzeczywistych wymiarach. Z kolei dzięki funkcji Multi View, można podzielić ekran telewizora na dwie lub nawet cztery części (modele Neo QLED 8K) i podczas oglądania filmu czy meczu jednocześnie korzystać ze smartfonu, na przykład komentując na czacie kolejny odcinek ulubionego serialu.

Samsung Neo QLED QN800A
Samsung Neo QLED QN800A

Ostatni rok przyniósł prawdziwą rewolucję w podejściu do pracy. A jeśli praca w domu to dlaczego nie na dużym ekranie telewizora? Teraz to możliwe dzięki funkcji PC na Ekranie TV. Korzystając z bezprzewodowego połączenia z laptopem, komputerem czy smartfonem, pojęcie domowego biura ma nabrać nowego znaczenia. Jeśli dodamy do tego możliwość podłączenia myszy i klawiatury czy bezpośredni dostęp do MS Office 365 w przeglądarce internetowej telewizora, praca i nauka wejdą na nowy poziom.

W Neo QLED widzowie znajdą bogatą ofertę aplikacji filmowych, takich jak Netflix, HBO GO, Player.pl czy Cineman, a także popularne platformy muzyczne – Spotify i Apple Music. Pozytywnych doświadczeń dostarczyć ma także nowy, wykonany z materiałów z recyklingu, pilot SolarCell, który zasilany jest energią świetlną: słoneczną oraz pochodzącą ze sztucznego oświetlenia.

Nowości dla graczy

W Neo QLED Samsung zaproponował szereg rozwiązań stworzonych specjalnie dla fanów gier. Wśród nowości są między innymi Ultra Szeroki Widok w Grach, dostępny obecnie tylko we współpracy z komputerem, który przenosi na duży ekran wrażenia zarezerwowane dotychczas dla monitorów gamingowych. Dzięki proporcjom obrazu 21:9 i 32:9 można będzie zobaczyć jeszcze więcej. Zmianę ustawień ułatwi podręczny Panel Gracza, który pozwoli sprawdzić między innymi liczbę klatek wyświetlanych na sekundę (FPS). Ponadto rozdzielczość 8K i częstotliwość odświeżania 120 Hz sprawiają, że telewizory Neo QLED powinny dobrze współpracować z konsolami nowej generacji.

Samsung Neo QLED QN91A
Samsung Neo QLED QN91A

Dodatkowo wszystkie modele wspierają technologię AMD FreeSync Premium Pro. Dzięki niej, grając zarówno na PC, jak i na konsoli, użytkownik może cieszyć się jakością HDR, płynną, pozbawioną rwania i przeskakiwania akcją przy maksimum wydajności oraz wysoką wiernością obrazu. Warto także dodać, że modele QN900, QN800, QN85, jako pierwsze w branży, otrzymały certyfikat VDE „Gaming TV Performance”. To wyróżnienie zostało przyznane za wydajność w grach, która obejmuje input lag na poziomie 10 ms lub niższym oraz HDR o jasności przekraczającej 1000 nitów.

Zobacz: Samsung Neo QLED - telewizory MiniLED zbierają świetne recenzje
Zobacz: Telewizory Samsung Neo QLED wchodzą do przedsprzedaży w Polsce. Jakie ceny?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu