DAJ CYNK

Roccat prezentuje gamingowe klawiatury mechaniczne Vulcan 120/121/122 AIMO

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3398

Roccat prezentuje gamingowe klawiatury mechaniczne Vulcan 120/121/122 AIMO

Do oferty marki Roccat dołączyły trzy klawiatury mechaniczne: Vulcan 120/121/122 AIMO, które powinny  sprostać oczekiwaniom wymagających graczy. W nowych modelach zastosowano specjalne przełączniki Titan i podświetlenie AIMO, całość ma według producenta cechować wytrzymałość i szybkość reakcji.

Najnowsze mechaniczne klawiatury to pierwsze urządzenia w ofercie marki Roccat z autorskimi zaprojektowanymi od podstaw przełącznikami Titan. Oprócz wyczuwalnego punktu aktywacji – w przypadku modeli Vulcan 120 i 122 AIMO na poziomie 1,8 mm i wysokości naciśnięcia na 3,6 mm i w przypadku Vulcan 121 AIMO odpowiednio 1,4 mm i 3,6 mm, każdy przełącznik zawiera specjalną obudowę, która zmniejsza jego drganie podczas naciśnięcia. 

Przełączniki zbudowano tak, aby minimalizować kontakt przy odbiciu, co pozwala oprogramowaniu o 20%, a w przypadku modelu Vulcan 121 AIMO nawet o 30% szybciej wykrywać naciśnięcie. Klawiatury Vulcan mogą się też pochwalić lekkimi, o 50% lżejszymi niż zwykłe, nakładkami na klawisze. 

Zobacz: XLR8 Gaming EPIC-X RGB DDR4 - nowa linia modułów pamięci podręcznej


Urządzenia zostały wyposażone w system podświetlenia AIMO, który bazuje na trwałych diodach LED i przezroczystych obudowach przełączników, które równomiernie rozkładają oświetlenie. System żywego światła można konfigurować oddzielnie dla każdego klawisza w 16,8 mln kolorów lub charakterystycznym dla marki ROCCAT błękicie. 

Zobacz: Emobdy - fotel gamingowy za sześć tysięcy złotych

AIMO jest jednocześnie systemem oświetlenia i swoistym ekosystemem, którego użyteczność wzrasta wraz z liczbą podłączonych urządzeń AIMO. System organicznie reaguje na sytuację i wyświetla najwyższej jakości efekty świetlne bez potrzeby konfiguracji. 

Modele Vulcan 120 i 121 AIMO dostępne są w czarnym kolorze obudowy, natomiast Vulcan 121 AIMO – białym. Metalowa płyta wzmacnia klawiatury i chroni je przed wstrząsami, a klawisze są tak skonstruowane, żeby nie osiadał na nich kurz. Odłączana podpórka pod nadgarstki i płaski profil poprawiają ergonomię i wygodę użytkowania podczas długich sesji. 

Ceny nowych klawiatur Roccat Vulcan zaczynają się od około 160 euro, czyli 700 zł.

Zobacz: Logitech G915 TKL - nowa mechaniczna klawiatura gamingowa bez bloku numerycznego
Zobacz: Oppo patentuje rozkładane etui z klawiaturą QWERTY. Stary pomysł, ale może chwyci?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Roccat

Przewiń w dół do następnego wpisu