DAJ CYNK

Sony ma dosyć. PlayStation 6 ma górować nad Xboxem

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Sony ma dosyć. PlayStation 6 ma górować nad Xboxem

PlayStation 6 ma być najpotężniejszą konsolą kolejnej generacji. Sony ma dosyć sprzętowej przewagi Xboxa.

Chociaż konsole PlayStation od zawsze sprzedają się lepiej niż konkurencyjne Xboxy, to od dwóch generacji to właśnie sprzęty Microsoftu są lepsze pod kątem sprzętowym. Sony ma tego dosyć i chce mieć pewność, że PlayStation 6 będzie najpotężniejszą konsolą kolejnej generacji.

PlayStation 6 najmocniejszą konsolą generacji

Do takich wieści dotarła redakcja serwisu RedGaming Tech. Według nieoficjalnych informacji Sony chce mieć pewność, że PlayStation 6 będzie najmocniejszą (pod względem sprzętowym) konsolą kolejnej generacji.

Na tym polu Japończycy po raz kolejny mają współpracować z AMD, które dostarczy kluczowe podzespoły dla PS6. To o tyle ciekawe, że w przypadku PS5 Sony prowadziło też rozmowy z NVIDIĄ, zanim zdecydowali się na ofertę Czerwonych.

Prace nad PlayStation 6 mają trwać już od mniej więcej roku. Pomimo tego Sony nie wybrało jeszcze ostatecznej specyfikacji sprzętu, bo od premiery dzieli nas kilka lat, więc sporo się jeszcze zmieni pod kątem dostępnych rozwiązań. Natomiast PS6 ma korzystać z Ray Tracingu, Path Tracingu, uczenia maszynowego oraz AI. W przypadku tych dwóch ostatnich mowa o rozwiązaniach, dzięki którym między innymi postacie niezależnie w grach (tzw. NPC) miałyby być bardziej prawdziwe.

Sony podobno celuję z premierą PlayStation 6 na 2028 rok. Wcześniej, bo prawdopodobnie pod koniec 2024 roku, firma powinna zaprezentować PlayStation 5 Pro. Poza tym trwają też prace nad urządzeniem przenośnym, które na razie określane jest mianem PlayStation Vita 2.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Źródło tekstu: RedGaming Tech