DAJ CYNK

Optoma ZU720T - kompaktowy projektor laserowy WUXGA ze stałą optyką o jasności 7500 lumenów

Marian Szutiak

Sprzęt

Optoma ZU720T kompaktowy projektor laserowy

Optoma rozszerzyła swoją ofertę projektorów laserowych DuraCore ProScene, stworzonych z myślą o profesjonalnych instalacjach. Model ZU720T to pierwszy na świecie kompaktowy projektor laserowy WUXGA ze stałą optyką o jasności 7500 lumenów.

Optoma ZU720T oferuje zaawansowane opcje instalacji, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla różnych potrzeb użytkowników i do profesjonalnych zastosowań, między innymi w digital signage, rozrywce, mapowaniu projekcji, w dużych salach konferencyjnych lub wykładowych, w muzeach i do instalacji wieloprojektorowych. Projektor jest kompatybilny z rozdzielczością 4K i technologią HDR oraz charakteryzuje się współczynnikiem kontrastu 1000000 do 1. Dzięki temu wyświetlany obraz jest realistyczny, bogaty w detale i o jasnych kolorach.

Zobacz: Optoma UHD30 i UHD42 – projektory do gier i domowej rozrywki z odświeżaniem 240 Hz
Zobacz: Optoma LH160 - test projektora DLP, który można zabrać w podróż

ZU720T ma wbudowaną opcję dostosowywania kolorów oraz korekcję czterech rogów obrazu, a także tryb 360 stopni i portretowy. Zapewnia to wyjątkową wszechstronność urządzenia i pozwala na przeprowadzenie nawet najbardziej skomplikowanych instalacji. Stała, telecentryczna konstrukcja obiektywu z całkowicie elektrycznie sterowanym mechanizmem zmiany ogniskowej oraz 1,8-krotnym ręcznym zoomem i focusem zapewnia elastyczność w zakresie wymiennych obiektywów w przystępnej cenie. Ponadto, ZU720T wyposażono w zintegrowany odtwarzacz multimedialny, który przekształca projektor w wszechstronne urządzenie nowej generacji z nowoczesnym i przyjaznym dla użytkownika interfejsem.

Optoma ZU720T przód

Nowy projektor laserowy Optoma został zaprojektowany w oparciu o technologię DuraCore i jest wyposażony w szczelnie chroniony przed pyłem silnik optyczny z certyfikatem IP5X. Umożliwia to pracę 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu i prawdziwie bezobsługową projekcję do 30000 godzin w trybie Eco.

Optoma ZU720T tył

Model ten jest przeznaczony do wielu zastosowań komercyjnych i inżynieryjnych. Dalekosiężny rzut ZU720T uatrakcyjni ścieżki edukacyjne w muzeach oraz sprawi, że projekcje w salach wykładowych, audytoriach i innych dużych obiektach będą jeszcze bardziej interesujące. Rzut na średniej odległości w salach konferencyjnych lub krótkiej w przypadku digital signage również pozytywnie wpłynie na jakość prezentowanych treści.

– ZU720T to pierwszy na świecie kompaktowy projektor laserowy WUXGA ze stałą optyką o jasności 7500 lumenów. Definiuje on nowy standard dla profesjonalnych i biznesowych rozwiązań projekcyjnych. Jego wysoką jasnością, kompaktową konstrukcją, cichą pracą i ogromna elastycznością znacznie przewyższa inne dostępne na rynku produkty pod względem wydajności i ceny.

Został on zaprojektowany, aby spełnić wymagania wydajnościowe niemal każdego profesjonalnego ustawienia. ZU720T jest wyposażony w szereg funkcji niezbędnych do sprostania wszelkim wyzwaniom instalacyjnym, w tym kompatybilność z 4K i HDR, wygładzanie i miksowanie krawędzi, 1,8-krotny zoom oraz w pełni elektryczne sterowanie soczewką. Dodatkowo, projektor posiada wejście HDBaseT, aby uprościć wymagania dotyczące okablowania oraz zmniejszyć złożoność instalacji co pozwoli zaoszczędzić czas i zredukować koszty.

– powiedział James Fursse, Technical Product Manager w Optoma Europe

 
Projektor Optoma ZU720T jest już dostępny w sprzedaży w Polsce. Urządzenie objęte jest 3-letnią gwarancją producenta oraz 5-letnią (lub 20000 godzin) na źródło światła. Sugerowana cena detaliczna tego modelu wynosi 25999 zł.

Optoma ZU720T góra

Kluczowe cechy projektora Optoma ZU720T:

  • Rozdzielczość: natywna – WUXGA (1920 x 1200), maks. 4K UHD (3840 x 2160),
  • Wysoka jasność 7500 ANSI lumenów,
  • Precyzja kolorów – kompatybilność z HDR,
  • Odporność na kurz – niezależne testy całkowitej niezawodności, certyfikat IP5X,
  • 30000 godzin bezobsługowej pracy lasera DuraCore przy pełnej jasności,
  • Współczynnik kontrastu – 1000000:1,
  • Rozmiar ekranu – do 300”,
  • Elastyczne opcje instalacji – 1,8-krotny zoom, praca 24/7, tryb portretowy i 360 stopni, zintegrowany procesor wygładzania i miksowania krawędzi, projekcja 3D, elektrycznie sterowany obiektyw, korekcja czterech rogów obrazu,
  • 3x HDMI, HDBaseT, VGA, 3D Sync (wejście i wyjście), 12 V trigger, LAN, RS-232 oraz dwa 10 W głośniki.

Zobacz: Sony prezentuje nowe projektory 4K do kina domowego. Są bardzo dobre i bardzo drogie
Zobacz: Projektory BenQ EH600 i EW600 z Androidem. Bezprzewodowe, inteligentne, dla biznesu...

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Optoma

Przewiń w dół do następnego wpisu