DAJ CYNK

NVIDIA potwierdza: ograniczenie wydajności w kopaniu kryptowalut także w modelach RTX 3080/3070/3060 Ti

Dodane przez: Damian Jaroszewski (NeR1o)

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3338

NVIDIA potwierdza: ograniczenie wydajności w kopaniu kryptowalut także w modelach RTX 3080/3070/3060 Ti

NVIDIA oficjalnie potwierdziła, że ogranicznik wydajności w kopaniu kryptowalut, znany jako LHR (Lite Hash Rate) trafi także do modeli RTX 3080, RTX 3070 oraz RTX 3060 Ti.

Przy okazji premiery karty graficznej GeForce RTX 3060 NVIDIA wprowadziła limiter wydajności, który ogranicza moc obliczeniową konstrukcji w momencie wykrycia kopania kryptowalut, np. Ethereum. Zieloni twierdzili, że mechanizm ten nie zostanie wprowadzony w już dostępnych modelach i słowa częściowo dotrzymali. Nowa wersja ogranicznika, znana jako LHR, pojawi się w kartach RTX 3080, RTX 3070 oraz RTX 3060 Ti, ale w ich odświeżonej wersji.

Nowe karty z Lite Hash Rate

Co prawda górnikom udało się już złamać zabezpieczenie RTX 3060, częściowo z powodu samej NVIDII, która przypadkowo opublikowała sterowniki bez limitera, to jednak Zieloni stworzyli nową wersję mechanizmu. LHR, czyli Lite Hash Rate, nie pozwoli na uruchomienie karty, jeśli nie wykryje sterowników w wersji z obecnym ogranicznikiem wydajności w kopaniu kryptowalut.

Ponieważ te układy GPU zostały pierwotnie wprowadzone z pełną wydajnością w kopaniu kryptowalut, chcemy mieć pewność, że klienci dokładnie wiedzą, co kupują, wybierając produkty GeForce. Aby w tym pomóc, nasi partnerzy oznaczają karty GeForce RTX 3080, RTX 3070 i RTX 3060 Ti identyfikatorem „Lite Hash Rate” lub „LHR”. Identyfikator będzie znajdować się na listach produktów i na pudełkach.

- napisała NVIDIA na swoim oficjalnym blogu.

Pierwsze karty RTX 3080, RTX 3070 oraz RTX 3060 Ti z LHR zaczęły już się pojawiać na stronach poszczególnych producentów, ale dopiero teraz NVIDIA potwierdziła, że mechanizm ten trafi również do tych modeli. Dotyczy to jednak nowych konstrukcji, z odpowiednim oznaczeniem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: NVIDIA

Przewiń w dół do następnego wpisu