DAJ CYNK

NVIDIA wstrzymuje produkcję niektórych kart GeForce RTX 40

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

NVIDIA wstrzymuje produkcję niektórych kart GeForce RTX 40

NVIDIA kończy z masową produkcją niektórych modeli kart graficznych GeForce RTX 40. Firma chce się skupić na nadchodzących wariantach Super.

NVIDIA podobno wstrzymuje produkcję niektórych modeli kart graficznych z serii GeForce RTX 40. O decyzji mieli już zostać poinformowani wszyscy partnerzy Zielonych. Firma w najbliższym czasie zamierza skupić się na modelach Super i to właśnie na nie przerzuca moce przerobowe.

NVIDIA wstrzymuje produkcję RTX 40

Mowa konkretnie o dwóch modelach: GeForce RTX 4070 Ti oraz GeForce RTX 4080. Oba otrzymają w styczniu wersje Super, więc decyzja NVIDII wydaje się sensowna.

Dziwić może natomiast dalsza produkcja wariantu RTX 4070, który przecież też zostanie odświeżony do wersji Super, ale najwyraźniej cieszy się on tak dużym zainteresowaniem, że Zieloni nie chcą całkowicie z niego zrezygnować.

Nie wiadomo, czy decyzja jest ostateczna i NVIDIA nie wróci już do produkcji standardowych modeli, czy może to tylko tymczasowe, aby napełnić półki sklepowe kartami z serii Super. Podejrzewam, że bardziej prawdopodobny wydaje się drugi wariant, chociaż dużo może zależeć od przyjęcia wariantów Super i zapotrzebowania na wcześniejsze modele.

Zobacz: Nowe karty graficzne GeForce RTX 40 Super nie dla wszystkich
Zobacz: NVIDIA GeForce RTX 5000 nadciąga. Znamy specyfikację

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: NVIDIA

Źródło tekstu: VideoCardz