DAJ CYNK

Nokia też szykuje swój laptop - to Nokia Purebook

Michał Świech

Sprzęt

Nokia Purebook

Na rynek laptopów chcą wchodzić kolejni producenci znani dotychczas raczej z segmentu mobilnego. Tym razem przyszedł czas na Nokię. 

Rynek tabletów i rynek smartfonów jest zdominowany przez bardzo podobną grupę producentów - różnica to właściwie obecność Amazonu w pierwszym segmencie i grupy BBK Electronics w drugim. Sektor inteligentnych zegarków też nie jest aż tak odmienny. Swoim życiem żyje z kolei segment laptopów. Tam na czele nie ma Samsunga, Huaweia, Xiaomi czy Apple'a. Czołówkę stanowią Lenovo, HP i Dell, które prowadzą ze sobą bardzo wyrównaną walkę. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy tam też producentów znanych ze świata mobilnego. Ich grono zresztą poszerza się coraz bardziej.

Ostatnio o swojej chęci do wejścia w segment laptopów informował Oppo, teraz z kolei szykuje się do tego Nokia. O nadchodzącym laptopie fińskiej marki słyszeliśmy już zresztą kilka razy, teraz mamy oficjalne potwierdzenie. Indyjski Flipkart jest oficjalnym dystrybutorem produktów marki spoza segmentu smartfonów. Teraz poinformował on na swojej stronie, że niedługo do sprzedaży trafi laptop Nokia Purebook. Ma być on zgodnie z zapewnieniami lekki oraz mocny. Czas pokaże.

Zobacz: Nokia została liderem unijnego projektu 6G Hexa-X
Zobacz: Nowa budżetowa Nokia już niedługo

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: gsmarena

Przewiń w dół do następnego wpisu