DAJ CYNK

Piekło zamarzło. Nintendo wyciąga pomocną rękę do graczy

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Piekło zamarzło. Nintendo wyciąga pomocną rękę do graczy

Jesteś posiadaczem Nintendo Switch? Twój kontroler ma problem z "driftowaniem"? Japończycy go naprawią i to nawet jeśli skończyła Ci się gwarancja!

 

Nintendo Switch to przenośna konsola, która debiutowała na rynku w 2017 roku. Urządzenie Japończyków okazało się istnym hitem i do końca 2022 roku sprzedało się w ponad 122 milionach egzemplarzy na całym świecie. Graczy zachwycał długi czas pracy na baterii oraz biblioteka dostępnych, ekskluzywnych tytułów.

Nintendo naprawi Twoje Joy-Cony nawet po gwarancji

Jednak japoński handheld ma też swoje wady. A największa z nich to psujące się od samego patrzenia kontrolery Joy-Con, które w nawet miesiąc po zakupie potrafią mieć problem z "driftowaniem".

Nintendo przez długi czas zamiatało problem pod dywan, a niezadowoleni użytkownicy nawet batalii sądowych. Z czasem jednak firma się ugięła. Japończycy naprawiali już nie tylko urządzenia na gwarancji, ale w przypadku konsumentów z Północnej Ameryki, Ameryki Łacińskiej oraz Francji również po gwarancji.

Piekło zamarzło. Nintendo wyciąga pomocną rękę do graczy

Wygląda jednak na to, że teraz przyszła pora na resztę Europejskiego Obszaru Gospodarczago (w tym i Polskę), Wielką Brytanię oraz Szwajcarię. Potwierdza to oficjalna strona. Nintendo jednak zastrzega, że nie będzie naprawiać kontrolerów, które były wcześniej otwierane przez nieautoryzowane osoby/serwisy.

Piekło zamarzło. Nintendo wyciąga pomocną rękę do graczy

Japończycy podkreślają również, że darmowa naprawa Joy-Conów poza okresem gwarancyjnym nie potrwa wiecznie i dostępna jest tylko "do odwołania". Warto się więc śpieszyć.

Zobacz: Wydajne chłodzenia wodne dla przeciwników RGB LED
Zobacz: Jaki komputer do gier i pracy? Gotowe zestawy na kwiecień 2023

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: Nintendo Life, oprac. własne