DAJ CYNK

Jaki komputer do gier i pracy? Gotowe zestawy na kwiecień 2023

Przemysław Banasiak

Poradniki

Jaki komputer do gier i pracy? Gotowe zestawy na kwiecień 2023
Szukasz komputera do gier? Wydajnej stacji roboczej? A może taniego zestawu do pracy biurowej? Nie ma znaczenia ile chcesz wydać, z naszymi polecanymi zestawami komputerowymi na kwiecień 2023 znajdziesz coś dla siebie!

Jak składamy polecane zestawy komputerowe?

Liczy się dla nas przede wszystkim wydajność oraz niezawodność proponowanych podzespołów. Są to komputery skompletowane z myślą zarówno o graniu, jak i typowej pracy. Stawiamy na mocny procesor, kartę graficzną oraz szybkie pamięci RAM. Na dalszym planie, chociaż w żadnym wypadku nie ignorowane, są płyta główna, dysk czy zasilacz. W przypadku nośników danych całkowicie rezygnujemy z dysków talerzowych, oferując już tylko nośniki SSD. Ich ceny są dzisiaj na tyle niskie, że konstrukcje HDD tracą sens w komputerach domowych. Zwłaszcza biorąc pod uwagę komfort pracy.

Nasze propozycje obejmują zarówno procesory Intela, jak i AMD; karty graficzne NVIDIA GeForce, ale również AMD Radeon. Nie staramy się sztucznie promować nowości, zwłaszcza, gdy ich cena nie ma uzasadnienia w wydajności, a więc nie powinna Was dziwić obecność w zestawach AMD Ryzen 5000 czy Intel Core 12. generacji. Co prawda niedawno debiutowały procesory AMD Ryzen 7000 i Intel Raptor Lake, ale ich ceny w sklepach są znacznie wyższe.

Jaki komputer do gier i pracy? Gotowe zestawy na kwiecień 2023
Również sytuacja na rynku kart graficznych jest skomplikowana.
Co prawda drożejąca energia elektryczna, krach na rynku kryptowalut czy merge dla Etherum sprawiły, że ceny dobrze znanych nam kart graficznych wróciły do normy. Jednak nowe generacje jak AMD Radeon RX 7000 oraz NVIDIA GeForce RTX 4000 są dużo droższe do poprzedników. Tym samym warto sięgać, póki to jeszcze możliwe, po nieco starsze modele oraz obserwować rynek wtórny i egzemplarze używane.

Zobacz: Miedź + Woda = Przepis na sukces? Wyjątkowe AiO Alphacool (Test)

Pamiętajcie też, że składanie komputerów to kwestia mocno indywidualna. Każdy z nas ma swoje preferencje odnośnie producentów czy konkretnych podzespołów. Obecne propozycje przygotowane zostały na podstawie naszej wiedzy i doświadczeń. Jeśli jednak Waszym zdaniem warto coś zmienić, to sugestii chętnie wysłuchamy w komentarzach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis, Shutterstock