DAJ CYNK

Lenovo prezentuje nowe laptopy z serii ThinkBook

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6660

Lenovo CES 2021 laptopy ThinkBook

W ramach tegorocznych targów CES firma Lenovo pokazała ulepszony laptop ThinkBook Plus Gen 2 i, a także nowe modele ThinkBook 13x i z procesorem Intel Core 11. generacji oraz ThinkBook 14p Gen 2 oraz 16p Gen 2 z najnowszymi procesorami AMD Ryzen i kartami graficznymi Nvidia GeForce.

Firma Lenovo zapowiedziała nowy laptop ThinkBook Plus Gen 2 i (zdjęcia powyżej), a także zaprezentowała równie eleganckie modele ThinkBook 13x i, ThinkBook 14p Gen 2 oraz ThinkBook 16p Gen 2. Najnowsze modele ThinkBooków są przeznaczone specjalnie dla mobilnych pracowników małych i średnich firm. Zastosowano w nich aluminiowe materiały z charakterystycznym wykończeniem w dwóch odcieniach, a innowacyjne funkcje łączą się w nich z wykwintnym wzornictwem, aby ułatwiać i uprzyjemniać elastyczną pracę w nowej rzeczywistości. Użytkownicy znajdą w najnowszych laptopach z rodziny ThinkBook najnowocześniejsze technologie zwiększające komfort pracy niezależnie od miejsca. Wybrane modele mają wyświetlacze o nowych proporcjach boków 16:10 z doskonalącą obraz technologią Dolby Vision HDR i dźwiękiem Dolby Atmos, a ThinkBook 16p działa z kartą graficzną Nvidia GeForce najnowszej generacji, która zapewnia nowe możliwości tworzenia, edycji i odtwarzania materiałów cyfrowych.

Zobacz: Canalys: Laptopy i Lenovo wielkimi wygranymi 2020
Zobacz: Lenovo YOGA Slim 7i Pro - nowy Ultrabook z ekranem OLED 16:10

Jedna konstrukcja, dwa formaty

Najnowsze laptopy ThinkBook powstały na podstawie wiedzy o doświadczeniach użytkowników. ThinkBook Plus Gen 2 i został udoskonalony pod niemal każdym względem. Oto najważniejsze ulepszenia:

  • Ekran e-Ink został powiększony z 48% do 68% powierzchni obudowy. Ma teraz powierzchnię użytkową o przekątnej 12 cali oraz zwiększoną rozdzielczość dopasowaną do rozdzielczości 2560x1600 ekranu głównego.
  • Ekran działa z wyższą częstotliwością odświeżania, a interfejs użytkownika e-Ink został przeprojektowany, by zapewniać bardziej intuicyjny dostęp do najczęściej używanych informacji. Teraz można uruchamiać aplikacje użytkowe bez otwierania pokrywy.
  • W nowym, smuklejszym (13,9 mm) i lżejszym (1,3 kg) modelu zastosowano wyświetlacze o proporcjach boków 16:10, emitujące mniej światła niebieskiego. Zamiast 78% zajmują one teraz niemal 90% powierzchni obudowy, a zatem rozciągają się niemal od krawędzi do krawędzi.
  • Możliwości interakcji dotykowej zwiększa nowe pióro cyfrowe ze schowkiem, które automatycznie uruchamia wybrane aplikacje.
  • Laptop łączy się za pośrednictwem portów Intel Thunderbolt 4, sieci Wi-Fi 6 i nowej, opcjonalnej podkładki ładującej ThinkBook z technologią Energysquare Power by Contact. Podkładka ta umożliwia bezprzewodowe ładowanie zwiększonej baterii, która zapewnia do 15 godzin działania lub do 24 godzin, jeżeli używa się tylko wyświetlacza e-Ink.
Lenovo ThinkBook 13x i przód
Lenovo ThinkBook 13x i

Kompaktowy ThinkBook 13x i, dostępny w dwóch odcieniach szarości Storm Gray i Cloud Gray, należy do najsmuklejszych 13-calowych laptopów biznesowych. Ma zaledwie 12,9 mm grubości, a waży poniżej 1,2 kg, dlatego użytkownicy mogą go zabierać i pracować na nim wszędzie. Oprócz wyświetlacza e-Ink, laptop ten ma wszystkie zalety modelu ThinkBook Plus Gen 2 i , w tym Dolby Vision, Dolby Atmos i porty Thunderbolt 4. Zbudowane na platformie Intel Evo i działające z energooszczędnymi procesorami Intel Core 11. generacji modele ThinkBook Plus Gen 2 i oraz 13x i wyróżniają się dużą szybkością i inteligencją, a przy tym także długim czasem działania na baterii. Szybka łączność bezprzewodowa Wi-Fi 6 oraz bateria 53 Wh umożliwiają użytkownikom dostosowanie się do różnych warunków w głównym miejscu pracy i poza nim.

Wydajność dla wymagających

ThinkBook 14p oraz 16p działają z najnowszymi procesorami AMD Ryzen do urządzeń mobilnych i zaspokajają oczekiwania użytkowników poszukujących wydajnego laptopa z wyświetlaczem o jakości profesjonalnej oraz szybką pamięcią i łącznością. Laptopy te zostały przystosowane pod kątem wideokonferencji przy użyciu opcjonalnej kamery FullHD z fizyczną przesłoną chroniącą prywatność ThinkShutter, większego panelu dotykowego, a także wygodnej klawiatury z podświetleniem, która wykrywa jasność otoczenia i zawiera klawisze szybkiego dostępu do połączeń konferencyjnych. Współpracę ułatwiają też inne pomysłowe funkcje. Oparty na sztucznej inteligencji algorytm eliminuje hałas otoczenia, a użytkownicy mogą łatwo przełączać tryby dźwięku: prywatny do rozmów osobistych, współdzielony do rozmów grupowych oraz tryb otoczenia do udostępniania dźwięków z innych urządzeń.

Lenovo ThinkBook 14p
Lenovo ThinkBook 14p

ThinkBook 14p jest smukły (16,9 mm) i lekki (1,4 kg), a ponadto dostępny z takimi wyświetlaczami, jak 14-calowy OLED o rozdzielczości 2,8K zgodny ze standardem VESA DisplayHDR True Black. ThinkBook 16p będzie dostępny z kartą graficzną do laptopów Nvidia GeForce RTX nowej generacji i procesorem AMD Ryzen. Ten wysokowydajny laptop ma 16-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, który ułatwia pracę kreatywną przy użyciu technologii śledzenia promieni, sztucznej inteligencji i wideo o wysokiej rozdzielczości. Użytkownicy, którym zależy na dokładnej wierności i spójności kolorów, mogą zamówić ThinkBook 16p z kalibrowanym fabrycznie wyświetlaczem z certyfikatem X-Rite Pantone.

Lenovo ThinkBook 16p
Lenovo ThinkBook 16p


Efektywność pracy z tymi komputerami zwiększa dodatkowo oprogramowanie Lenovo Vantage, które w najbliższych miesiącach uzyska kilka aktualizacji. Niektóre z nich są przeznaczone dla użytkowników z małych oraz średnich firm i umożliwiają wybór ustawień specjalnie do pracy. W Vantage zostaną dodane nowe strony, takie jak Menedżer spotkań i Centrum twórcy, które pomagają w konfiguracji ustawień do spotkań online oraz kreatywnej pracy i aplikacji. W ramach tej aktualizacji na rynki globalne wchodzą niedawno wprowadzone usługi Vantage Smart Performance Services. Umożliwiają one skanowanie i usuwanie złośliwego oprogramowania, w tym wirusów „zero-day”, jednym kliknięciem. W ten sposób zwiększają wydajność oraz bezpieczeństwo komputera i ułatwiają jego konserwację. Nowa funkcja progresywnego buforowania aplikacji internetowych ładuje Vantage w ciągu kilku sekund.

Ceny i dostępność produktów na polskim rynku będą znane wkrótce.

Zobacz: Jaki komputer do gier, pracy, nauki? 2000 zł wystarczy?
Zobacz: Hyperbook oferuje odświeżone laptopy gamingowe NH5 i NH7 oraz nowy model R15 Zen

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Lenovo

Przewiń w dół do następnego wpisu