DAJ CYNK

Valve ma dobre wieści dotyczące Steam Decka

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Valve ma dobre wieści dotyczące Steam Decka

Zamówiłeś Steam Decka? A może myślisz o jego zakupie? Mamy bardzo dobre wieści! Prawdopodobnie dostaniesz swoje urządzenie wcześniej niż zakładano.

 

Przez wiele lat nikt nie powtórzył światowego sukcesu jakim było Sony PlayStation Portable. Nawet Japończycy mieli z tym problem wypuszczając PSP Vita. Dopiero Nintendo i konsola Switch zyskały uznanie konsumentów. Później zaś przyszła pora na Valve Steam Deck, który miał jeden ogromny plus względem konkurencji.

Produkcja Steam Deck idzie lepiej niż zakładano

Steam Deck to nie tyle handheld, co bardziej kieszonkowy komputer. Pracuje on pod kontrolą SteamOS, czyli specjalnej dystrybucji Linuksa. Mimo to pozwala grać w prosty sposób w gry komputerowe i to bez ich ponownego kupowania. Tym samym amerykańskie urządzenie rozchwytywane jest jak ciepłe bułeczki.

Do tej pory chętni na Steam Decka musieli zapisywać się do specjalnych kolejek, a czas oczekiwania na UMPC wynosił kilka miesięcy. Valve ma jednak dobre wieści - produkcja idzie lepiej niż zakładano. Jeden z projektantów, dokładniej Lawrence Yang, podzielił się tą informacją na Twitterze.

Zgodnie z informacjami udzielanymi przez Lawrence'a część osób, które miały oczekiwany czas dostawy Steam Deck ustawiony na czwarty kwartał 2022 roku może dostać swoją konsolę już w trzecim kwartale. Oficjalny komunikat w tej sprawie ma się pojawić lada dzień, bo już w ten czwartek.

Valve ma dobre wieści dotyczące Steam Decka

Jak sprawdzić czy kwalifikujemy się do wcześniejszej dostawy? Po pierwsze sprawdźcie swojego maila. Status rezerwacji można też sprawdzić na Steamie, logując się na swoje konto a następnie przechodząc TUTAJ.

Zobacz: Procesory AMD Ryzen 7000 trafiły już na czarny rynek
Zobacz: Karta graficzna GeForce RTX 4080 będzie lepsza niż zakładano

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Valve

Źródło tekstu: oprac. własne