DAJ CYNK

Intel z kolejnymi obniżkami cen. Tak tanio jeszcze nie było

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Intel z kolejnymi obniżkami cen. Tak tanio jeszcze nie było

Jeśli lubisz bawić się nowymi technologiami to mamy dobre wieści. Intel obniżył ceny swoich kart graficznych Arc Alchemist. Model A380 jeszcze nigdy nie był tak tani.

 

W ubiegłym roku Intel wszedł na rynek kart graficznych. Mowa o układach mobilnych dla laptopów oraz dedykowanych kartach dla komputerów stacjonarnych. Czyli rodzinie Arc Alchemist. Początki były wyboiste - niska dostępność i wadliwe sterowniki, ale Niebiescy z czasem poradzili sobie z przeciwnościami losu.

Intel oferuje aktualnie najtańsze karty obsługujące AV1

Mimo wszystko układy Intel Arc Alchemist to nie są demony wydajności, a wiele osób nadal woli nie ryzykować i wybiera znane już sobie karty AMD Radeon czy NVIDIA GeForce. Amerykanie postanowili więc uatrakcyjnić swoją ofertę kolejny raz obniżając ceny niemal wszystkich modeli.

Autorski model GUNNIR Arc A380 startował z ceną 1149 renminbi, czyli równowartością około 735 złotych. Aktualnie w Chinach dostępny jest już za 799 renmbini, czyli około 509 złotych. Niewiele gorzej wygląda to w USA, gdzie ASRock Arc A380 Challenger dostępny jest aktualnie za 120 dolarów, czyli około 525 złotych.

Intel z kolejnymi obniżkami cen. Tak tanio jeszcze nie było

W Polsce niestety nadal mowa o "starszych cenach", a najtańszy model Intel Arc A380 kosztuje 699 złotych. Niewykluczone, że promocje na naszym rynku wystartują nieco później. Tak czy siak to nadal najtańsza nowa karta graficzna zdolna do obsługi materiałów wideo AV1 i wyposażona w 6 GB pamięci VRAM.

Intel z kolejnymi obniżkami cen. Tak tanio jeszcze nie było

Na koniec warto podkreślić, że wydajniejsze modele Arc A750 i A770 również tanieją. Autorskie modele ASRocka dostępne są w USA już od 240 i 270 dolarów, czyli równowartości około 1050 i 1185 złotych (+ podatki). W Polsce najtańsze modele dostępne są aktualnie za 1289 i 1599 złotych.

Zobacz: GIGABYTE szykuje naprawdę olbrzymiego Radeona
Zobacz: Idealne chłodzenie AiO dla fanów niewielkich komputerów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Newegg, JD, Intel

Źródło tekstu: Wccftech, oprac. własne