DAJ CYNK

Intel Raptor Lake Refresh to aż 26 nowych procesorów

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Intel Raptor Lake Refresh to aż 26 nowych procesorów

Seria procesorów Intel Raptor Lake Refresh, która trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, będzie liczyła aż 26 desktopowych układów.

W październiku na sklepowych półkach powinny zagościć nowe procesory Intela z serii Raptor Lake Refresh. Kilka modeli już pojawiało się w przeciekach, ale do tej pory nie znaliśmy pełniej listy układów. Tych będzie aż 26 i mowa tylko o modelach desktopowych.

Lista procesorów Raptor Lake Refresh

W sumie Intel szykuje aż 26 procesorów Raptor Lake Refresh do komputerów stacjonarnych. Dostaniemy aż 5 modeli Core i9, pięć modeli Core i7, jedenaście wariantów Core i5, dwa Core i3 oraz dwa układy bez "Core" w nazwie, które będą wyposażone w zaledwie dwa rdzenie P. Pełna lista to:

Intel Raptor Lake Refresh

Nieco niepokojąco brzmi informacja, według której procesory Raptor Lake Refresh będą obsługiwać pamięci DDR5 5600 MHz. Wcześniejsze plotki wspominały o podwyższeniu taktowania do 6400 MHz. Obsługa identycznych pamięci jak 13. generacja procesorów, w połączeniu z doniesieniami na temat niewielkiego wzrostu wydajności i wyższej cenie, tym bardziej nie zachęci potencjalnych użytkowników do wymiany.

Intel powinien oficjalnie zaprezentować układy Core 14. generacji (Raptor Lake Refresh) w trakcie wydarzenia Intel Innovation, które zaplanowane jest na 19 października.

Zobacz: Szykuje się przełom? Intel idzie śladami Apple
Zobacz: Problemy z dostępnością układów NVIDII potrwają jeszcze półtora roku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: undry Photography / Shutterstock.com

Źródło tekstu: ExtremeTech