DAJ CYNK

Intel prezentuje procesory 11. generacji - "Tiger Lake"

Dodane przez: HTur

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2289

Dziewięć nowych procesorów znajdzie się w co najmniej 20 laptopach w tym roku, a łącznie zagoszczą w 130 modelach. Jakie możliwości im dadzą?

Procesory 11. generacji otrzymały nazwę "Tiger Lake". Korzystają z grafiki Iris Xe oraz autorskiej litografii producenta 10 nm "SuperFin". Są dedykowane lekkim laptopom o niewielkiej grubości, a oferują m.in. lepszą wydajność przy optymalniejszym wykorzystaniu energii. Intel chwali się, że przewyższają procesory Ryzen 7 4800 od AMD. Nowe procesory są częścią platformy Evo, która została zaprezentowana wraz z nimi. Wszystkie spełniają wymagania Project Athena. Jak wspomniałem, jeszcze w tym roku ma otrzymać je 20 laptopów, a docelowo znajdą się w co najmniej 130 modelach.

Zobacz: Intel publikuje nowy sterownik grafiki - poprawi jakość gier oraz Worda i Excela

Dziewięć procesorów "Tiger Lake" zostało podzielonych na dwie grupy - pięć to rodzina UP3, a cztery - UP4. Ich pełna specyfikacja prezentuje się następująco:

Zobacz: Intel zapowiada na rok 2021 układy graficzne Xe-HPG

Kolejna grafika pokazuje porównanie wydajności nowych procesorów Intel, a wspomnianego procesora AMD.

Nie podano jeszcze, w jakich laptopach zagości nowy układ, ale taka informacja pojawi się zapewne w ciągu najbliższych tygodni. Jeśli zatem chcesz mieć naprawdę wydajny procesor w swoim urządzeniu, może warto zaczekać, aż pojawią się urządzenia z "Tiger Lake"?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: TechSpot

Źródło tekstu: TechSpot

Przewiń w dół do następnego wpisu