DAJ CYNK

HP przedstawia stacje robocze Z2 G5 – odpowiedni rozmiar na każdą okazję

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2646

HP Z2 Desktop series

Jesienne nowości HP to nie tylko laptopy. Producent pokazał także nowoczesne stacje robocze w różnych rozmiarach i do różnych zastosowań. Na szczególną uwagę zasługuje HP Z2 Mini G5 – to maleństwo z autorskim chłodzeniem zapewnia zaskakująco dużą moc i można je schować za monitorem.

HP Z2 Mini G5 – potężne maleństwo

HP Z2 Mini G5

Komputery w obudowach Mini coraz częściej przyciągają moją uwagę i podczas prezentacji desktopów z serii HP Z2 G5 nie było inaczej. Maleństwo, które można powiesić za monitorem, sprawdzi się przy renderowaniu i wizualizacji, a po godzinach można na nim pograć. To najpotężniejsza stacja robocza w tej klasie rozmiarowej. Poradzi sobie z renderowaniem, aplikacjami Adobe czy Autodesk, a jednocześnie pozwoli rozmawiać przez Zooma.

HP Z2 Desktop Mini

W obudowie o wymiarach 21,6 × 21,6 × 5,8 cm HP montuje procesory Intela 10 generacji (czipset W480) z serii i3, i5, i7, i9 lub Xeon. Do tego montowane będą dyskretne układy graficzne NVIDIA Quadro P620 lub AMD Radeon Pro WX 320. Do tego można załadować do 64 GB RAM-u w dwóch gniazdach SODIMM. W dyskach również można przebierać – do wyboru będą dyski SATA HDD, SSD i PCIe NVMe o pojemnościach do 2 TB. Opcjonalnie można zamontować także nagrywarkę DVD i wybrać moduły z potrzebnymi złączami.

Zobacz: HP przedstawia nowe ZBooki dla studentów i profesjonalistów
Zobacz: HP pokazuje przyszłość biur i pracy w domu. Poznaj nowe EliteBooki i monitory
Zobacz: Jakie laptopy używane są na ISS?

HP Z2 Small Form Factor G5 – mała, uniwersalna stacja robocza

HP Z2 Small Form Factor Desktop G5

HP Z2 Small Form Factor G5 to konstrukcja pośrednia między Mini PC i klasycznym towerem. Szerokość (lub wysokość) obudowy to tylko 10 cm. W środku znajdują się komponenty, zapewniające wydajność potrzebną przy grafice 3D i projektowaniu. Są to procesory Intela od i3 do Xeonów (W480) i układy graficzne aż do NVIDIA Quadro RTX 3000. W czterech gniazdach DIMM można umieścić do 128 GB RAM-u, będzie też spory wybór dysków NVMe, SATA SSD i HDD.

HP Z2 Tower G5 – największy w rodzinie

HP Z2 Tower G5

HP Z2 Tower G5 to nowa odsłona największej i najpotężniejszej stacji roboczej z serii. Tu znajdziemy układy NVIDIA aż do modelu Quadro RTX 6000 i procesor Intel Core lub Intel Xeon. Mimo tego obudowę komputera udało się zmniejszyć o 15% względem poprzedniej generacji.  Ciekawostką są opcjonalne samoszyfrujące dyski i możliwość zamontowania dwóch kart sieciowych.

 

Desktopowe stacje robocze HP będą dostępne jesienią. Na amerykańskim rynku już ruszyła sprzedaż Z2 Mini 5G, do Polski komputery dotrą nieco później. Cennik jeszcze nie jest znany.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu