DAJ CYNK

Apple pracuje nad tabletem, który powiesisz na ścianie

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Apple pracuje nad tabletem, który powiesisz na ścianie

Apple planuje nowe, nietypowe urządzenie. Z jednej strony ma to być tablet, a z drugiej będziesz mógł go powiesić np. na ścianie.

Apple pracuje nad nową gamą urządzeń, które miałyby być konkurencją dla Amazona oraz Google'a w kategorii Smart Home. Jednym z takich sprzętów ma być nowy tablet. Jednak nie będzie to takie urządzenie, jak dotychczasowe iPady, chociaż będzie miało wiele wspólnego z tradycyjnymi tabletami z nadgryzionym jabłkiem.

Apple Smart Home

Jednym z urządzeń ma być tani, mały tablet, który służyłby do zarządzania innymi sprzętami z kategorii Smart Home, jak np. termostaty czy światło. Dodatkowo gadżet ma standardowo wyświetlać wideo czy pozwalać na rozmowy przez FaceTime. Urządzenie ma być montowane do ściany lub innych elementów za pomocą specjalnych, magnetycznych zaczepów. Tablet nie ma być pozycjonowany jako iPad, a właśnie jako sprzęt domowy z kategorii Smart Home.

Osoba zaznajomiona z tematem, która chciała pozostać anonimowa, ujawniła, że Apple podobno myśli też o większym tablecie, który miałby pełnić podobną funkcję, ale ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. Oczywiście zwykłe iPady też mogą odgrywać taką rolę, ale nowe urządzenia oferowałyby udogodnienia typu nóżka do postawienia czy właśnie zaczepy do zamontowania na ścianie.

Zarówno Amazon, jak i Google już mają w swojej ofercie tego typu urządzenia w postaci Echo Show czy też Nest Hub.

Zobacz: iPhone musi być droższy niż android. Szef produkcji wyjaśnia
Zobacz: Wejdą Polakom do domu i wlepią kary. Nie musisz ich wpuszczać

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Yasin Hasan / Shutterstock.com

Źródło tekstu: wccftech, Bloomberg

Przewiń w dół do następnego wpisu