DAJ CYNK

CD Projekt RED wykorzysta mody społeczności do poprawienia Wiedźmina 3

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Rozrywka

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja Kompletna wykorzysta znane mody?

CD Projekt RED pracuje nad next-genową wersją Wiedźmina 3. Ta ma charakteryzować się między innymi poprawioną oprawą graficzną. Polacy mogą wykorzystać do tego znane mody.

Next-genowa wersja Wiedźmina 3 nie jest żadną tajemnicą. Została ona oficjalnie zapowiedziana jeszcze we wrześniu 2020 roku. Wiemy, że jej oficjalna nazwa to Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja Kompletna i ma ona mieć między innymi poprawioną oprawę graficzną, chociażby za sprawą dodania ray tracingu. Okazuje się, że CD Projekt RED może do tego wykorzystać znane modyfikacje do Wieśka, w tym The Witcher 3 HD Reworked Project.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja Kompletna na modach?

Taką informację przekazał twórca jednego z najpopularniejszych modów graficznych do Wiedźmina 3, czyli właśnie wspominanego HD Reworked Project. Z Halkiem Hoganem, bo tak brzmi jego pseudonim, skontaktowali się przedstawiciele CD Projekt RED z propozycją współpracy.

Witajcie moi drodzy przyjaciele! Minęło sporo czasu od ostatniego filmu. Wiem, że zapowiedziałem nowy rzut oka na HDRP na początku marca, a od tego czasu milczałem. Przepraszam za to. W zamian mam jednak dobre wieści i powody, dla których byłem cicho i dlaczego nie mam w tym momencie zbyt wiele do pokazania. Jak sądzę, najważniejszą wiadomością jest to, że dostałem oficjalną wiadomość z CD Projekt RED na temat współpracy. Chociaż nie jest jeszcze pewne, jest bardzo prawdopodobne, że HDRP zostanie uwzględniony w oficjalnej aktualizacji dla nowej generacji. Poinformuję was, co dalej z tym będzie.

- napisał modder na stronie swojego projektu.

CD Projekt RED potwierdziło, że - oprócz własnych prac deweloperskich - rozmawia również z wieloma twórcami modów do Wiedźmina 3, aby ich pracę wykorzystać w wersji next-genowej na Xbox Series X/S, PlayStation 5 oraz PC. Jednak na razie nie zostały podpisane żadne, wiążące umowy. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy założyć, że sprawa w tym momencie rozbija się głównie o przekazanie praw do konkretnych modów czy rozwiązań w zamian za odpowiednią gratyfikację finansową. Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja Kompletna ma zadebiutować jeszcze w 2021 roku.

Zobacz: Legendarny twórca God of War dołącza do polskiego studia Movie Games
Zobacz: Epic Games Store wydało grube miliony na darmowe gry. Znamy kwotę

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Kotaku