DAJ CYNK

Epic Games Store wydało grube miliony na darmowe gry. Znamy kwotę

Dodane przez: Damian Jaroszewski (NeR1o)

Kategoria: Rozrywka

Interakcje: 1329

Epic Games Store wydało grube miliony na darmowe gry. Znamy kwotę

Epic Games Store od 2019 roku co tydzień rozdaje graczom darmowe gry. Firma wydała z tego powodu kilkanaście milionów dolarów i to tylko przez pierwsze 9 miesięcy.

Jeśli zastanawialiście się, ile Epic Games Store kosztuje rozdawnictwo darmowych gier, to za sprawą wycieku dokumentów otrzymaliśmy na to częściową odpowiedź. Informacje pochodzą ze sporu sądowego, w którym Epic Games walczy z Apple. Okazuje się, że to, co dla nas darmowe, dla twórców Fortnite'a jest całkiem kosztownym interesem.

Epic Games wydaje miliony na darmowe gry

Z dokumentów wynika, że tylko przez pierwsze 9 miesięcy, w trakcie których Epic Games Store rozdało kilkadziesiąt gier, koszt takiego rozdawnictwa to aż 12 mln dolarów. Z tego najwięcej, bo aż 1,5 mln dolarów pochłonęły gry z serii Batman Arkham, które zostały pobrane przez 6,44 mln osób. Przy tej okazji nowe konto na Epic Games Launcher założyło aż 613 tys. osób. Poza tym dużym powodzeniem cieszyły się: LEGO Batman (5,26 mln pobrań i 300 tys. dolarów kosztów), Subnautica (4,63 mln pobrań i 1,4 mln dol. kosztów) oraz Metro: 2033 Exodus (4,54 mln pobrań i zero kosztów).

Z dokumentu widać, że Epic Games Store ustala określoną kwotę z każdym wydawcą i nie płaci od liczby rozdanych egzemplarzy. Dla przykładu polskie 11 Bit Studios dostało 450 tys. dolarów za Moonlightera oraz 250 tys. dolarów za This War of Mine. Koszt aż 12 mln dolarów w pierwsze 9 miesięcy może się wydawać kwotą wysoką, ale Epic Games od początku zakładało, że ich launcher będzie generował straty. Dopiero za kilka lat firma spodziewa się zysków. Na razie wystarczy im to, co zarabiają z Fortnite'a oraz Unreal Engine 4.

Zobacz: Arcane: League of Legends na Netflixie na jesień. Co wiemy o serialu?
Zobacz: World of Tanks debiutuje na Steamie i zalicza wpadkę. Gracze są rozczarowani

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Destructoid

Przewiń w dół do następnego wpisu