DAJ CYNK

Tidal z większym katalogiem Master. Platforma oferuje miliony utworów w najwyższej jakości dźwięku

Marian Szutiak

Rozrywka

Tidal większy katalog master

Tidal wciąż pracuje nad rozwojem swojej aplikacji oraz udostępnia użytkownikom nowe funkcje. Kolejnym etapem jest zwiększenie liczby utworów dostępnych w najwyższej jakości dźwięku MQA.

MQA pod kierownictwem Boba Stuarta, który w tym roku został pierwszym inżynierem dźwięku z nagrodą Prince Philip Award od Królewskiej Akademii Inżynierii, oferuje pionierskie rozwiązania w zakresie całkowicie nowego sposobu kodowania cyfrowego dźwięku, stworzonego w oparciu o to, w jaki sposób ludzie słyszą. Kluczowe w technologii MQA jest zapewnienie słuchaczom dokładnie takiego nagrania, jakie powstało w studiu. Ponadto MQA rozwiązuje problem sprawiający, że po przekształceniu dźwięku analogowego w cyfrowy, niektóre brzmienia słychać w nienaturalny sposób. To właśnie dzięki temu MQA pozwala na odsłuch w najwyższej możliwej jakości.

Zobacz: Tidal HiFi w promocji na 3 miesiące za 3 złote
Zobacz: Tidal wprowadza technologię Tidal Connect. W końcu jest alternatywa dla Spotify Connect

Zwracając wielką uwagę na specyfikę dźwięku i sposób, w jaki go słyszymy, MQA zapewnia wszystkie szczegóły i niuanse utworu nagranego w studio. Katalog przemysłu muzycznego zawiera miliony nagrań z początków ery płyt CD. Cieszymy się, że dzięki Warner Music Group i serwisowi Tidal użytkownicy mogą teraz cieszyć się tą muzyką w najwyższej jakości.

– powiedział Bob Stuart, twórca MQA

Tidal Masters oferuje dźwięk w najwyższej możliwej jakości. Wraz ze wzrostem oczekiwań użytkowników co do wysokiej jakości doświadczenia, teraz mogą oni nie tylko słuchać muzyki dokładnie tak, jak nagrali ją ich ulubieni artyści w studio, ale też dzięki szeregowi wprowadzonych przez nas innowacji, jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

– dodał Lior Tibon, Tidal COO

Aby ułatwić słuchanie i odkrywanie większej liczby utworów Masters, Tidal wprowadza także Radio Artysty i Radio Utworu oraz spersonalizowane playlisty z nowościami, zawierające wyłącznie piosenki w jakości Masters. Radio Artysty oraz Radio utworu to zestawienia, które mogą przypaść do gustu użytkownikom słuchającym konkretnego utworu lub twórcy. Aby odnaleźć Radio Utworu, wystarczy podczas jego odsłuchu kliknąć w menu w prawym dolnym rogu ekranu i wybrać „Idź do radia utworu”. W przypadku twórców, wystarczy wybrać symbol Radia Artysty znajdujący się obok biografii na jego stronie głównej w aplikacji. Dzięki tym funkcjom, użytkownicy subskrypcji Tidal HiFi będą mogli łatwo cieszyć się swoimi ulubionymi numerami, a także poznawać piosenki nowych artystów, które zaproponuje aplikacja na podstawie ich upodobań muzycznych.

Tidal zrzuty ekranu

Funkcje oferowane przez subskrypcję Tidal HiFi

Osoby korzystające z Tidal HiFi mają możliwość decydowania, w jakiej jakości słuchają muzyki oraz korzystania z szeregu technologii:

  • HiFi – umożliwia słuchanie muzyki w jakości CD, wykorzystując bezstratny format FLAC.
  • Master – technologia zapewniająca doskonałą jakość odsłuchu i pozwalająca cieszyć się muzyką tak jak została ona nagrana w studiu. Umożliwia kompresję muzyki cyfrowej bez ograniczeń, gwarantując dźwięk najwyższej jakości.
  • Dolby Atmos – technologia zapewniająca przełomowe doznania. Dzięki przestrzennej formie dźwięku pozwala usłyszeć niezauważalne wcześniej detale, które zostały utracone w tradycyjnych nagraniach stereo.
  • Sony 360 Reality Audio – koncepcja muzyczna wykorzystująca stworzoną przez Sony technologię obiektowego dźwięku przestrzennego, która zapewnia brzmienie realistyczne jak na prawdziwym koncercie lub w studio. Za pomocą dowolnych słuchawek pozwala słuchaczom zanurzyć się w otaczającym ich dźwięku.

Zobacz: Spotify na Apple Watchu wreszcie bez iPhone'a
Zobacz: Netflix zawiesza kręcenie Wiedźmina 2

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Tidal