DAJ CYNK

Sony opatentowało serwis hazardowy, w którym można obstawiać wyniki przedmiotami z gier

Dodane przez: Damian Jaroszewski (NeR1o)

Kategoria: Rozrywka

Interakcje: 1194

Sony opatentowało serwis hazardowy, w którym można obstawiać wyniki przedmiotami z gier

Sony opatentowało serwis internetowy, w który dałoby się obstawiać wyniki meczów esportowych kryptowalutami lub przedmiotami z gier.

Sony już w 2019 roku złożyło dość ciekawy wniosek patentowy, który dopiero teraz ujrzał światło dzienne. Japończycy najwyraźniej planowali lub wciąż planują stworzenie internetowego serwisu hazardowego, na którym możliwe byłoby obstawianie wyników rozgrywanych na żywo meczów esportowych. Najciekawiej prezentuje się jednak możliwość stawiania nie tylko prawdziwych pieniędzy lub kryptowalut, ale także przedmiotów z gier.

Patent nie odnosi się jednak tylko do konsol PlayStation, na których miałoby się odbywać obstawianie. Z dokumentów możemy wyczytać, że docelowo mechanizm mógłby działać również na urządzeniach Microsoftu, Nintendo, goglach wirtualnej rzeczywistości, okularach rozszerzonej rzeczywistości, laptopach, komputerach, smartfonach, tabletach, a nawet telewizorach z systemami Smart TV. Być może byłoby to system ściśle powiązany z rozgrywkami Evo, bowiem Sony niedawno kupiło organizatora turniejów w najpopularniejsze bijatyki.

Na ten moment nic nie wiemy o tym systemie. Tak naprawdę firmy pokroju Sony składają wiele wniosków patentowych, które nigdy nie muszą zostać zrealizowane. Być może podobnie jest w tym przypadku, co nie zmienia faktu, że mogłoby to być ciekawe urozmaicenie.

Zobacz: PlayStation Studios na Steamie. Gry ekskluzywne Sony trafią na PC?
Zobacz: Twitch obniża cenę subskrypcji. Ta będzie uzależniona od danego kraju

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: IGN

Przewiń w dół do następnego wpisu