DAJ CYNK

Cyberpunk 2077: milion graczy równocześnie na Steamie - to rekord

Henryk Tur

Rozrywka

Ledwie zadebiutował, a już bije rekordy. Cyberpunk 2077 wkroczył z hukiem, a na platformie Steam równocześnie miał go uruchomiony milion graczy z całego świata.

Od razu zaznaczę - nie jest to rekord ogólny, a ilości graczy w dniu premiery. Wynosi on dokładnie 1 003 264 osób. Poprzedni należał - do dzisiaj - do Fallout 4, któremu zabrakło do miliona "zaledwie" paru tysięcy graczy. Zauważmy, że Cyberpunk 2077 pobił rekord pomimo bugów, jakie zgłaszają użytkownicy, a do których CD Projekt Red ma dopiero wydać łatki. Ciekawe jest też zużycie danych przez użytkowników pobierających grę z platformy Steam - łącza platformy były obciążone najbardziej od 1 grudnia 2017 roku, kiedy to wystartowało PUBG. Wówczas pobieranie danych wynosiło 22 Tbps na sekundę, przy pobieraniu Cyberpunka 2077 było to 23,5 Tbps.

Jak widać Steam dobrze przygotował się do premiery gry, ponieważ serwery nie zawiodły. A co do rekordu równoczesnej ilości gracz online - należy on do PUBG właśnie, kiedy to w styczniu 2018 roku bawiło się równocześnie 3 236 027 osób, zaś w Counter-Strike: Global Offensive zagrało kiedyś w tym samym czasie 1 305 714 użytkowników. No, ale jeszcze wszystko przed Cyberpunkiem.

Zobacz: Cyberpunk 2077 jako prezent do laptopa Hyperbook
Zobacz: Play prezentuje specjalną ofertę z okazji premiery gry Cyberpunk 2077. Startery, kurtki i inne gadżety

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Cyberpunk.net

Źródło tekstu: Techspot