DAJ CYNK

Xiaomi też chce mieć auto elektryczne. Pokaże już zaraz

Michał Świech

Motoryzacja

Xiaomi i samochody elektryczne

Xiaomi szykuje swój własny samochód elektryczny już od dawna. Już w sierpniu zobaczymy jego prototyp. Wiemy też ile będzie on kosztował.

Wejście Xiaomi na rynek aut elektrycznych nie jest żadnym zaskoczeniem. W tym segmencie w różnych formach obecne są takie firmy jak Samsung czy Huawei. Co jakiś czas słyszymy też o planach Apple'a. Xiaomi od dawna zapowiadał, że chce działać na rynku samochodów elektrycznych.

Xiaomi już za miesiąc pokaże swojgo elektryka

Założyciel Xiaomi Lei Jun zaprezentuje prototyp elektrycznego auta Xiaomi już w sierpniu. Samochód będzie zaprojektowany przez HVST Automobile Design. Fabryka nowych pojazdów będzie znajdowała się w Yizhuang na przedmieściach Pekinu. Tam też będzie nowe centrum badań i rozwoju. Xiaomi zresztą już dawno zapowiadał, że chce w sektorze aut elektrycznych zainwestować równowartość 10 miliardów dolarów.

Pierwsze samochody mają zjechać z taśmy produkcyjnej w 2024. Roczna produkcja ma wynosić około 150 tysięcy pojazdów w początkowym okresie, a docelowo - 300 tysięcy. Centrum badań i rozwoju już teraz zatrudnia tysiąc specjalistów. 

Xiaomi zamierza produkować modele z różnych półek cenowych. Ceny za poszczególne warianty będzie wahać się od 150 tysięcy do 300 tysięcy juanów (od 105 do 210 tysięcy złotych).

Zobacz: Xiaomi POCO F4 niezbyt nadaje się do samodzielnej naprawy [wideo]
Zobacz: Xiaomi 12 Lite oficjalnie debiutuje. Nie ma zaskoczeń

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: arenaev

Źródło tekstu: cnevpost

Przewiń w dół do następnego wpisu