DAJ CYNK

Świat oszalał. Na Gamescom pokazano samochód dla graczy

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Motoryzacja

Świat oszalał. Na Gamescom pokazano samochód dla graczy

Myślałem, że świat już niczym mnie nie zaskoczy. Myślałem, że wszystko, co mogło być gamingowe, już było. Tymczasem wciąż jestem zaskakiwany, tym razem gamingowym samochodem.

Parafrazując pewną piosenkę: "wstałem jak co dzień rano i się okazało, że świat..." zwariował. Wybaczcie, ale inaczej nie potrafię opisać tego, co zostało pokazane na targach Gamescom 2022. No bo co powiecie na temat samochodu dla graczy?

Samochód dla graczy MINI x Pokemon

Gamingowe auto zostało zaprezentowane przy okazji Gamescom Opening Night, czyli imprezy otwierającej targi dla graczy, odbywające się u naszych zachodnich sąsiadów. Auto powstało dzięki kolaboracji marki MINI oraz Nintendo, ale konkretnie wykorzystano Pokemony. MINI x Pokemon jest samochodem stworzonym dla graczy.

Czym konkretnie jest MINI x Pokemon? To elektryczna wersja modelu MINI Concept Aceman. Stąd też obecność Pikachu, który jest przecież stworkiem z gatunku elektrycznych. Poza tym samochód wyposażony jest w projektor, który pozwala wyświetlać filmy przed maską, a także pozwoli podłączyć konsolę, ale tutaj nie znamy szczegółów. Nie brakuje też podświetlenia RGB, w końcu to auto gamingowe.

Cena MINI x Pokemon nie jest znana. Nie wiemy też, kiedy ruszy sprzedaż i co z dostępnością.

Zobacz: Elon Musk zapewnia, że pograsz w Cyberpunk 2077 na Tesli
Zobacz: Xiaomi też chce mieć auto elektryczne. Pokaże już zaraz

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Przewiń w dół do następnego wpisu