DAJ CYNK

Mars 2020 rusza dzisiaj - nie przegap!

Dodane przez: HTur

Kategoria: Kosmos

Interakcje: 1680

Około godziny 13. czasu polskiego ruszy z Przylądka Canaveral misja na Marsa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za pół roku wyląduje na Marsie łazik Perseverance.

NASA wraca na Marsa, a powrót zaczyna się już dzisiaj. Zacznie na Przylądku Canaveral, a zakończy w kraterze Jezero na Czerwonej Planecie. Łazik Perservance (czyli "Wytrwałość") ma za zadanie badać grunt w celu znalezienia śladów mikrobów, które mogły żyć na marsie miliony lat wcześniej. Gdy zbierze próbki, zostaną one dostarczone na Ziemię przez kolejne ekspedycje. Co ważne - łazikowi będzie towarzyszyć specjalny helikopter. Będzie to pierwsze urządzenie latające na innej planecie.

Jak oglądać początek zaplanowanej na niecałe siedem miesięcy podróży? Można zrobić to wirtualnie. Transmisję na żywo pokaże oficjalny kanał NASA na YouTube - możesz również pozostać na tej stronie, gdzie obejrzysz wydarzenie w poniższym okienku.

 

Zobacz także: NASA zdradza: nowe kombinezony kosmonautów będą wspomagane przez SI

Z kolei na tej stronie możesz dowiedzieć się wszystkiego zarówno o łaziku, jak i celach misji. Oczywiście opis dostępny jest w języku angielskim.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu