Robert Lewandowski wykorzystany przez oszustów. To wideo to pułapka

Ogromne zyski, łatwe inwestowanie – ta historia zaczyna się jak wiele innych. I tak też może się skończyć, jeśli nie zachowamy odpowiedniej czujności. Ponieważ zamiast platformy inwestycyjnej polecanej przez samego Roberta Lewandowskiego trafiliśmy na kolejna stronę stworzoną przez oszustów.

Bartłomiej Grzankowski (Grzanka)
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Robert Lewandowski wykorzystany przez oszustów. To wideo to pułapka

Nowoczesna platforma inwestycyjna firmowana przez Roberta Lewandowskiego, która może nam przynieść ogromne zyski – to w rzeczywistości kolejna odsłona popularnego oszustwa typu deep fake, które korzystając z wizerunku popularnego piłkarza może być dla nas bardzo nieprzyjemne w skutkach – ostrzega portal Demagog, który przeanalizował dokładnie sprawę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Fałszywe wideo

To nie pierwsza taka historia z udziałem słynnego, polskiego piłkarza. Materiał na szczęście zniknął już z sieci, ale strona z nią spięta nadal działa i może pojawić się w innym oszustwie, stąd warto przed nią ostrzegać. W prezentowanym nagraniu Robert Lewandowski miał zachęcać do lokowania naszych pieniędzy na platformie inwestycyjnej. W rzeczywistości jednak był to jednak tzw. deep fake, w którym twarz i głos są stworzone z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Oczywiście informacji na temat tej akcji nie ma na oficjalnych kontach społecznościowych Roberta Lewandowskiego, co już powinno zapalić światła ostrzegawcze w naszych głowach. Jak podaje Demagog materiał miał być udostępniony przez facebookowe konto o nazwie Art Media. Sam link pod nagraniem prowadzi do wciąż aktywnej strony, która umożliwia uzyskanie “konsultacji specjalistycznej”. Wymaga to jednak od nas podania imienia, numeru telefonu oraz adresu e-mail. Jak ostrzega Demagog.pl, witryna ta powstała niestety w celu oszusta i wyłudzania naszych danych osobowych oraz kradzieży środków finansowych.