DAJ CYNK

Opera GX wprowadza mody. Pomógł w tym raper Xzibit

Mieszko Zagańczyk

Aplikacje

Opera wprowadza zapowiadane już wcześniej mody do przeglądarki Opera GX. Przy tej okazji firma nawiązała współpracę z raperem Xzibitem. Do wyboru jest już coraz więcej modyfikacji zmieniających wygląd, brzmienia i zachowania Opery GX.

Opcja modowania gamingowej przeglądarki Opera GX zapowiadana była przez jej twórców już w lutym. Dzięki GX Mods można zmienić wygląd przeglądarki, a personalizacja obejmuje praktycznie wszystko: od dźwięków przeglądarki po wygląd stron internetowych.

Przeglądarki mają złą renomę ponieważ są nudne. Opera GX została zaprojektowana tak, aby była inna. Dzięki Modom chcemy dać naszym użytkownikom możliwość ekspresji oraz wyrażenia siebie, zamiast zmuszać ich do trzymania się z góry narzuconego zestawu domyślnych opcji

– mówi Maciej Kocemba, Product Director w Opera i mózg projektu Opera GX

Aby zapoczątkować nową erę, Opera GX nawiązała współpracę z Xzibitem, raperem i prowadzącym znany na całym świecie program telewizyjny o podrasowywaniu aut „Pimp My Ride”

Biznes tuningowy się zmienił, rozkręca się i wchodzi do gry na pełnej. Czas odpicować Twoją przeglądarkę. Aby to zrobić z Operą GX, nie potrzeba ekipy mechaników samochodowych. Użytkownicy mogą skorzystać z GX Mods

 – powiedział  Xzibit. 

Każdy mod to miks wielu elementów: unikatowy wygląd (animowane tapety i motywy), dźwięki (klawiatura i interfejs użytkownika) oraz shadery (efekty oparte na GPU, które renderują się w czasie rzeczywistym podczas grania czy surfowania po sieci). 

Opera GX mod GXzibit

Można także dostosować wygląd stron internetowych. To, jak mody będą ze sobą współgrać, zależy całkowicie od użytkownika, dano mu pełną swobodę w tworzeniu. Każdy może także zacząć od jednego z kilku proponowanych modów, przechodząc do nowego GX Mod Store.

GX Mod Store oferuje zestawy gotowych modów, z których każdy jest inspirowany grami lub tematyką gamingową, Dostępne już teraz w sklepie Mody to: Cyberdeck, Anime, LoFi Chill, Blockified, Drive-by i Legendary Rift, a także GXzibit – mod stworzony przez Xzibita, zainspirowany rapem z początku lat 2000.

Mody z nowego GX Mods Store są dostępne na pasku bocznym w Operze GX.  Wszystkie modyfikacje są bezpłatne. Można mieszać i dopasowywać elementy z różnych modów, aby tworzyć nowe wersje i udostępniać je w Mods Store.

Zobacz: Opera nie zostaje w tyle za konkurencją. Wprowadzi ważną funkcję
Zobacz: Opera wchodzi na wyższy poziom. Funkcja "Shorten" oszczędzi twój czas

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Opera

Źródło tekstu: Opera

Przewiń w dół do następnego wpisu