DAJ CYNK

Firefox 76 poprawił menedżera haseł. Teraz powiadomi o wycieku danych

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 3165

Firefox 76 – co nowego?

Firefox 76 jest już dostępny. W nowej wersji przeglądarki Mozilli znalazł się między innymi poprawiony menedżer haseł. Warto sprawdzić jego możliwości.

Firefox 76 został wydany w wersji stabilnej 5 maja. Większośc użytkowników Fiefoxa już go ma – aktualizacja z wersji 75 jest przeprowadzana automatycznie. Kolejna wersja, czyli Firefox 77, ukaże się 2 czerwca. Jednocześnie Firefox ESR i Firefox dla Androida zostały zaktualizowane do wersji 68.8.

Najciekawszą nowością w tej wersji przeglądarki jest zaktualizowany menedżer haseł Lockwise. Jeśli już z niego korzystasz, ale nie masz głównego hasła zabezpieczającego przeglądarkę, Firefox 76 i tak zablokuje dostęp do haseł. Do potwierdzenia twojej tożsamości używane będzie hasło konta systemowego na Windowsie lub macOS.

Firefox Lockwise

Generator silnych haseł także został poprawiony, by obsługiwał szerszy zakres stron, gdzie jest wymagane utworzenie hasła. Jeśli używane hasło znalazło się w jakimś wycieku lub znane są szczegóły włamania na stronę, Firefox także o tym powiadomi – nie są już potrzebne rozszerzenia typu haveibeenpwnd.

Pozostałe zmiany w Firefoxie 76

Fundacja Mozilla kontynuuje wprowadzanie WebRender (Quantum Render) na komputery w różnym wieku. Nowy system rysowania zawartości stron na ekranie ma znacznie przyspieszyć ich ładowanie w porównaniu do starszych rozwiązań. Krótko mówiąc, WebRender zapewni nam więcej FPS. Firefox 76 wprowadza WebRender na nowe laptopy z procesorem Intela, które mają ekrany o rozdzielczości mniejszej niż 1920 x 1200.

Ponadto wprowadzone zostały niewielkie zmiany kosmetyczne na pasku adresu. Dzięki domyślnie włączonej obsłudze Audio Worklets, w Firefoxie działają już telekonferencje Zoom. Podczas oglądania filmów w trybie picture-in-picture można kliknąć dwa razy okienko, by przełączać się między domyślnym jego rozmiarem i pełnym ekranem.

Powyższa lista obejmuje zmiany wprowadzone w Firefoxie na desktopie. Lista zmian w Firefoxie dla Androida wymienia jedynie poprawki bezpieczeństwa i stabilności, bez zagłębiania się w szczegóły.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł., Mozilla

Przewiń w dół do następnego wpisu