DAJ CYNK

MacOS Monterey ucegla starsze komputery Apple

Marian Szutiak

Aplikacje

Apple MacOS Monterey problemy

Użytkownicy starszych Maców skarżą się, że najnowsza wersja systemu operacyjnego Apple'a, czyli MacOS Monterey, zmienia ich komputery w drogie cegły, których nie da się nawet uruchomić.

Aktualizacje oprogramowania firmy Apple wprowadzają nowe funkcje, ale również nowe problemy. Tak też jest w przypadku najnowszego systemu operacyjnego dla komputerów. Jak zgłaszają niektórzy użytkownicy starszych Maców czy MacBooków, aktualizacje ich oprogramowania do najnowszego MacOS Monterey powoduje, że urządzenia te nie chcą się już włączyć. Problem ten dotyczy głównie urządzeń kilkuletnich, na przykład z 2016 roku, ale zdarzają się również nowsze komputery, nawet z 2020 roku.

Zobacz: Apple właśnie ustawił całą branżę. Kawałkiem szmaty
Zobacz: Apple prezentuje wyniki finansowe za 3Q2021. Kwartał był rekordowy

Aktualizowałem mojego MacBooka Pro z 2018 roku i wszystko szło dobrze, dopóki ekran nagle nie stał się czarny, a teraz komputer nie włącza się.

Zainstalowanie MacOS Monterey dosłownie zabiło mojego 16-calowego MacBooka Pro z 2020 roku. Nie bootuje. Zupełnie nic. Nie żyje. 18 miesięcy... Tak długo ma działać w dzisiejszych czasach? Aktualizujecie na własne ryzyko.

– przykładowe komentarze użytkowników dotkniętych problemem

Zgłoszenia podobne do zamieszczonych powyżej zaczęły się pojawiać od 25 października 2021 roku, czyli od dnia premiery najnowszego systemu operacyjnego firmy Apple dla Maców. Ciężko jest jednak ocenić, jaka jest skala uceglania komputerów amerykańskiego koncernu przez MacOS Monterey. Problemy dotyczą na ogół sprzętu mającego dwa lub więcej lat, choć zdarzają się nowsze wyjątki.

Jak sobie poradzić, gdy MacBook przestał się uruchamiać po aktualizacji oprogramowania? Można spróbować przywrócić oprogramowanie za pomocą narzędzia Apple Configurator 2 – opis procesu dostępny jest pod tym adresem (w języku angielskim).

Zobacz: Apple wydaje iOS 15.1. Co nowego?
Zobacz: HarmonyOS z 150 milionami użytkowników, programiści poznają trzecią wersję systemu

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Apple

Źródło tekstu: BGR

Przewiń w dół do następnego wpisu