DAJ CYNK

3DMark Wild Life Extreme sprawdzi najmocniejsze smartfony i Maca z M1

Dodane przez: Anna Rymsza (Xyrcon)

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 1155

3DMark Wild Life Extreme

3DMark WildLife Extreme to najnowszy, wieloplatformowy test wydajności w kolekcji 3DMark. Nowa wersja sprawdzi nie tylko najmocniejsze telefony i tablety, ale pozwoli też porównać wydajność graficzną komputerów z Windowsem i procesorami Arm oraz z systemem macOS i procesorami M1.

Test 3DMark Wild Life Extreme powstał z myślą o najnowszych urządzeniach i tradycyjnie pozwala porównać ich wydajność na poziomie niezależnym od systemu operacyjnego. Ten test jest typowo gamingowy – wydajność GPU jest porównywana dzięki renderowaniu skomplikowanych i atrakcyjnych wizualnie scen. Można sprawdzić wydajność w szybkim teście lub przeprowadzić dłuższy test obciążeniowy – ten pozwala sprawdzić stabilność i zarządzanie temperaturą. Autorzy zalecają używanie właśnie tego „ekstremalnego” testu na najnowszym sprzęcie.

3DMark Wild Life Extreme – co nowego?

3DMark Wild Life Extreme ma nowe efekty, poprawioną geometrię modeli i więcej efektów cząsteczkowych. Producent podaje, że jest trzykrotnie bardziej wymagający niż klasyczny Wild Life. Test renderuje sceny w 4K UHD (3840 × 2160) przed skalowaniem treści do ekranu testowanego urządzenia. Na Androidzie i Windowsie (Intel) test używa API Vulkan, na Windowsie 10 na Arm korzysta z DirectX 12. Na urządzeniach Apple w użyciu jest oczywiście Metal.

Zobacz: Rosyjski modder przerobił RTX 3070 i podwoił pamięć karty
Zobacz: Koszmar Intela trwa. Ruszyła produkcja czipów Apple M2

Poza wynikiem punktowym i możliwością porównania urządzeń test ten podaje również liczbę klatek renderowanych na sekundę. To pozwala ocenić, jak będą działać na danym sprzęcie najnowsze gry.

3DMark Wild Life Extreme, porównanie z 3DMark Wild Life

Ważna uwaga dla użytkowników macOS – nie ma osobnej aplikacji dla komputerów z Apple M1. By sprawdzić wydajność najnowszego Maca, trzeba z App Store pobrać uniwersalną aplikację dla Maców, iPhone'ów i iPadów. UL Benchmark korzysta tym samym z możliwości wydania jednej aplikacji na wszystkie platformy Apple. Uruchomienie testu jest możliwe na macOS Big Sur oraz na iOS 13.

3DMark Wild Life Extreme dla Apple M1

Wersja dla Windowsa znajduje się na Steamie, aktualizacja dla Androida zaś lada moment powinna pojawić się w sklepie Play.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: UL Benchmark

Źródło tekstu: UL Benchmark

Przewiń w dół do następnego wpisu