DAJ CYNK

Akcja, adrenalina i mordobicie. Polski serial Canal+ już jest hitem

Anna Kopeć

Telewizja i VoD

Canal plus Prosta sprawa

Rzadko mamy do czynienia z dobrym polskim serialem sensacyjnym. Tymczasem, mamy tu wszystko: akcję, adrenalinę, pościgi, mordobicie oraz bezimiennego mściciela na pierwszym planie. Czego chcieć więcej? 

Nie wszystkie serialowe adaptacje powieści są udane, ale tym razem Canal+ może sobie pogratulować naprawdę udanej produkcji.
"Prosta sprawa" Wojciecha Chmielarza to serial, który warto obejrzeć. Twórca  "Furiozy", Cyprian T. Olencki, znowu to zrobił, zachwycił widzów i krytyków. No i kwestia słynnych dialogów w polskich filmach - w przypadku tego serialu, nie wzbudzają w widzu zażenowania. 

Sześcioodcinkowy serial Canal+ to nic innego, jak historia bezimiennego sprawiedliwego mściciela. I tu ponownie oglądamy Mateusza Damięckiego w brawurowej roli, która znacznie odbiega od jego dotychczasowego serialowego wizerunku. Mi osobiście bardzo podobała się także rola demonicznego Kazika, w wykonaniu Piotra Adamczyka, która również nie należy do oczywistych w dorobku aktora. 

Akcja serialu rozgrywa się w Jeleniej Górze i można powiedzieć, że mamy tu wszystko, co cechuje kino sensacyjne. Jest akcja, adrenalina, mordobicie, pościgi i bezimienny mściciel na pierwszym planie. I jest luz, w pomiędzy kadry reżyserowi udało się wpuścić trochę, tak potrzebnego nam, poczucia humoru. 

Dług, sprawiedliwość i honor. Czego chcieć więcej? Nie brak nawet pięknych Karkonoszy w tle. Można powiedzieć, że piękne widoki równoważą brutalność niektórych scen.
Obok Damięckiego i Adamczyka, w obsadzie zobaczymy: Izabelę Kunę, Mateusza Kmiecika, Macieja Musiała i Krzysztofa Zalewskiego. 

"Prosta sprawa" miała premierę na Canal+ Premium i Canal+ online 17 maja, kolejne odcinki są emitowane co tydzień.
21 czerwca zobaczymy odcinek finałowy.

Zobacz: Sony szaleje z cashbackiem za telewizory. Zwrot do 3000 zł

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock.com

Źródło tekstu: Canal+, własne