DAJ CYNK

Streamerzy na Twitchu mają dosyć. Szykują strajk!

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Rozrywka

Streamerzy na Twitchu mają dosyć. Szykują strajk!

Streamerzy na Twitchu planują bojkot serwisu. Akcja o nazwie #ADayOffTwitch ma zwrócić uwagę platformy na trapiące ją problemy, między innymi z tzw. trollami.

Twitcha w ostatnich miesiącach trapi coraz więcej problemów. Wymieniać można długo od kłopotów z prawami autorskimi, przez basenowe streamerki przy jednoczesnej cenzurze wielu innych rzeczy i na trollach kończąc. Niektórzy streamerzy mają już dosyć i postanowili zorganizować jednodniowy strajk. Celem jest zwrócenie uwagi Amazona, do którego należy Twitch, przede wszystkim na problem z trollami.

Zobacz: Twitch będzie banował także za poważne wykroczenia poza serwisem

#ADayOffTwitch, czyli bojkot Twitcha

Twitch od wielu miesięcy ma mechanikę raidów. Gdy jeden streamer kończy transmisję, to dzięki temu może wysłać swoich widzów do innego twórcy. Czasami więksi streamerzy wykorzystują to, aby polecić mniej znanych twórców swoim fanom. Jednak ostatnio funkcja ta jest wykorzystywana przede wszystkim przez trolli, którzy poprzez raidy wysyłają fake'owe konta na niektóre transmisje, a następnie wyzywają na chacie danego twórcę. Nie trudno nie zauważyć, że na celu trolli znajdują się przede wszystkim ci twórcy, którzy w jakiś odnoszą się do tematów orientacji seksualnej, rasy, niepełnosprawności czy ogólnie pojętych mniejszości.

Oczywiście moderatorzy na Twitchu mają możliwość banowania konkretnych użytkowników, ale przy kilkuset kontach, które bez przerwy spamują wiadomościami, jest to niezwykle trudne. Streamerzy mogą też zakazać konkretnych słów na swoim kanale, ale wystarczy zmienić litery na takie z innych języków, ale nadal doskonale czytelne, aby taką blokadę ominąć. Dlatego streamerzy czują, że z jednej strony zapewniają Twitchowi zarobek, a z drugiej sama platforma nie robi nic, aby ich chronić przed tego typu zachowaniami.

Dlatego, pod hashtagiem #ADayOffTwitch, streamerzy planują 24-godzinny bojkot platformy Amazona. Proszą innych twórców oraz samych widzów, aby 1 września tego roku nie wchodzili na Twitcha. W ten sposób chcą pokazać serwisowi, że konieczne są zmiany.

Zobacz: Twitch z tańszą subskypcją. Sprawdź ile zaoszczędzisz
Zobacz: Twitch z nową kategorią dla basenowych streamerek

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Caspar Camille Rubin (Unsplash)

Źródło tekstu: TechSpot

Przewiń w dół do następnego wpisu