DAJ CYNK

Twitch będzie banował także za poważne wykroczenia poza serwisem

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Rozrywka

Twitch będzie banował także za poważne wykroczenia poza serwisem

Twitch ogłosił nowe zasady dla wszystkich streamerów, którzy transmitują za pomocą platformy. Teraz mogą oni dostać bana także za poważne wykroczenia, których dopuścili się poza Twitchem.

Postępowanie Twitcha w ostatnich miesiącach budzi coraz więcej kontrowersji. Wielu streamerów wręcz otwarcie przyznaje, że nie zgadzają się z wieloma decyzjami platformy. Dotyczy to przede wszystkim banowania niektórych użytkowników z błahych powodów, które często nie były w ogóle ich winą przy jednoczesnym zgadzaniu się na półnagie streamerki, transmitujące np. z basenu. Teraz Twitch poszedł o jeszcze jeden krok dalej i wprowadza możliwość zbanowania użytkowników za postępowanie poza serwisem.

W nowym regulaminie Twitch przewiduje możliwość zbanowania użytkownika za rzeczy, których dopuści się poza samą platformą. Na szczęście wśród poważnych wykroczeń, które zawierają się w tej kategorii, są naprawdę poważne wykroczenia. Twitch wymienia między innymi: terroryzm, wykorzystywanie seksualne nieletnich, brutalny ekstremizm, realne groźby masowej przemocy, popełnienie lub współdziałanie w napaści na tle seksualnym, a także grożenie samej platformie i jej personelowi.

Podejmowanie działań przeciwko niewłaściwemu postępowaniu, które ma miejsce całkowicie poza naszą usługą, jest nowatorskim podejściem zarówno dla Twitcha, jak i całej branży, ale uważamy, co potwierdzają też wasze słowa, że jest ono kluczowe i ma ogromne znaczenie.

- czytamy na oficjalnym blogu Twitcha.

Twitch już wcześniej podejmował podobne kroki, np. w przypadku zbanowania konta Donalda Trumpa po ataku na Kapitol, a prawdopodobnie także w przypadku Dr Disrespecta, chociaż w tym drugim przypadku nadal nie znamy oficjalnych powodów zawieszenia konta. Poza tym platforma zapewniła, że w przypadku dawnych przewinień, o ile dany użytkownik się zrehabilitował i nie jest już zagrożeniem dla społeczności, nie będą wyciągane konsekwencje lub będzie szansa na odwołanie od ewentualnej decyzji o banie.

Zobacz: Twitch pozwala na trollowanie streamerów i zwracanie subów. Na serwis wylała się fala krytyki
Zobacz: Twitch banuje popularną emotkę PogChamp z powodu wydarzeń w Kapitolu USA

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Gadgets360

Przewiń w dół do następnego wpisu