DAJ CYNK

KaiOS mocno się rozwija. System trafi wkrótce na nowe urządzenia oraz kolejne rynki

Sebastian Górski

Rozrywka

Już teraz KaiOS to trzeci najpopularniejszy system operacyjny dla urządzeń mobilnych na świecie. Baza użytkowników przekroczyła niedawno poziom 100 mln, a producent naświetla plany na przyszłość.

Pełniący obowiązki prezesa KaiOS Sebastien Codeville podzielił się ambitną wizją rozwoju produktu. Dzięki temu wiemy, że inżynierowie pracują obecnie nad funkcją wielozadaniowości (multitaskingu) oraz kart do przeglądarki internetowej. Kolejną mocno pożądaną przez użytkowników cechą jest Copy/Paste i prawdopodobnie zostanie ona dodana w przyszłych aktualizacjach.

Zobacz: KaiOS na 100 mln telefonów na całym świecie. Google i TCL inwestują w rozwój systemu duże pieniądze

Strategia rozwoju KaiOS zakłada również wykorzystanie modeli uczenia maszynowego do optymalizacji wydajności, możliwości fotograficznych oraz zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. W drugiej połowie roku możemy spodziewać się ekspansji systemu na urządzenia o nieco innym formacie oraz bardziej zaawansowanych usług. Na trzeci kwartał przewidziano również ekspansję na kolejne rynki w Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Południowej oraz Azji.

Zobacz: Google inwestuje 22 miliony dolarów w KaiOS - system na proste telefony

W ubiegłym roku Google zainwestowało 22 mln dol w rozwój KaiOS. Gigant udostępnił część swoich rozwiązań (wyszukiwarkę, Mapy oraz Asystenta). Druga runda finansowania przyniosła producentowi kolejne 50 mln dol., a głównymi inwestorami jest ponownie Google, tym razem do spółki z TCL. Ambitne plany na przyszłość zakładają dobicie do 1 mld urządzeń pracujących pod kontrolą KaiOS.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: KaiOS

Źródło tekstu: GSMArena

Przewiń w dół do następnego wpisu