DAJ CYNK

Seria gier Max Payne powraca. Remake sponsoruje Rockstar

Przemysław Banasiak

Gry

Seria gier Max Payne powraca. Remake sponsoruje Rockstar

Mamy dobre wieści dla fanów serii gier Max Payne. Studio Remedy Entertainment podpisało nową umowę z Rockstar Games. W efekcie powstanie odświeżona wersja pierwszej i drugiej części gry.

 

Studio Remedy Entertainment, twórcy serii gier Max Payne, mają przyjemność ogłosić, że przygotują remake kultowych odsłon Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne w ramach nowej umowy deweloperskiej z Rockstar Games. Mowa o tytułach, które debiutowały na rynku w 2001 i 2003 roku.

Odświeżony Max Payne 1 i 2 trafi na PC oraz konsole

Oba wspomniane gry wydane zostaną jako jedna produkcja, która trafi zarówno na komputery stacjonarne, jak i konsole Sony PlayStation 5 oraz Microsoft Xbox Series X i Series S. Projekt jest obecnie w fazie rozwoju koncepcyjnego, a więc do premiery jeszcze długa droga. Użyty zostanie autorski silnik Northlight.

Zarówno Remedy Entertainment, jak i Rockstar Games cieszą się z powodu nawiązania współpracy na nowo, potwierdzają to słowa "szych" z obu firm - Sama Housera i Tero Virtala:

Byliśmy zachwyceni, gdy nasi wieloletni przyjaciele z Remedy zwrócili się do nas z propozycją przerobienia oryginalnych gier Max Payne. Jesteśmy wielkimi fanami tego, co zespół Remedy stworzył przez te wszystkie lata i nie możemy się doczekać, aż zagramy w nowe wersje.

    - powiedział Sam Houser, założyciel Rockstar Games.

Seria gier Max Payne powraca. Remake sponsoruje Rockstar

Współpraca pomiędzy Remedy i Rockstar Games sięga czasów pierwotnego wydania świetnie przyjętych przez graczy i krytyków gier Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne. Obie gry odcisnęły piętno na kulturze masowej. Chwalone były za atmosferę neo-noir, przełomową fabułę i tak zwany "bullet-time".

Max Payne zawsze zajmował szczególne miejsce w sercach wszystkich pracowników Remedy i wiemy, że miliony fanów na całym świecie czują to samo. Jesteśmy ogromnie podekscytowani ponowną współpracą z naszymi partnerami z Rockstar Games, dzięki której będziemy mieli szansę przywrócić graczom historię, akcję i atmosferę oryginalnych gier.

    - powiedział dyrektor generalny Remedy, Tero Virtala.

Budżet gry zostanie sfinansowany przez Rockstar Games, a jego wielkość będzie odpowiadała typowej produkcji Remedy dla gier AAA. Zgodnie z umową, Remedy będzie miało prawo do tantiem po tym, jak Rockstar Games odzyska pieniądze wyłożone na rozwój, marketing i inne koszty związane z dystrybucją gry.

Zobacz: Dlaczego Wiedźmin 4 powstaje na silniku Unreal Engine 5? Już wiemy
Zobacz: Rosja traci kolejne czołgi. I tym razem to nie problem wojskowych

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Remedy Entertainment

Źródło tekstu: Remedy Entertainment

Przewiń w dół do następnego wpisu