DAJ CYNK

Polska Mistrzem Świata! Według komputerowej symulacji jest to możliwe

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

Polska Mistrzem Świata! Według komputerowej symulacji jest to możliwe

Pod koniec listopada rozpoczną się Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. Jak poradzi sobie Polska? Według komputerowej symulacji mamy nawet szansę na wygraną, nawet jeśli niewielką.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Katarze wyjątkowo zostaną rozegrane pod koniec roku. Taka decyzja zapadła z powodu temperatur panujących w państwie Bliskiego Wschodu. W imprezie weźmie udział także polska reprezentacja, która w grupie zmierzy się z Argentyną, Meksykiem oraz Arabią Saudyjską. Jak sobie poradzimy?

Polska Mistrzem Świata!

Na ciekawy eksperyment zdecydował się YouTuber o pseudonimie Zealand. Mężczyzna 100-krotnie przeprowadził symulację Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Wykorzystał do tego grę Football Manager 2022, która jest najbardziej zaawansowanym symulatorem piłkarskiego menadżera. Co ciekawe, zdaniem gry Polacy mają nawet szansę na zostanie mistrzami świata.

Według symulacji największe szanse na awans z naszej grupy mają Argentyńczycy, którzy dokonują tego w 92 przypadkach na 100. Polakom i Meksykanom udaje się to po 53 razy na 100, przy czym nasi rywale z Ameryki Południowej zdobywają średnio więcej punktów (4,48) niż Lewandowski i spółka (4,21). Najmniejsze szanse ma Arabia Saudyjska, która w symulacji jest drugą najgorszą reprezentacją na Mistrzostwach Świata 2022.

Mistrzostwa Świata 2022 - polska grupa

Dużo gorzej Polacy poradzili sobie w dalszej części turnieju. Etap 1/16 pokonujemy zaledwie w 23 proc. przypadków, a ćwierćfinał w 8 proc. sytuacji. Jednak najciekawsze jest to, że w 1 ze 100 symulacji nasza reprezentacja zdobyła tytuł najlepszej drużyny na świecie. Najczęściej ta sztuka udaje się Niemcom (19 razy), Hiszpanom (16 razy) oraz Francuzom (12 razy).

Zobacz: Aż 38 nowych tytułów w GeForce Now. Pojawi się też duży hit
Zobacz: Rynek gier w odwrocie? Gracze nie chcą wydawać pieniędzy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Zealand YouTube, Dziurek / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Zealand YouTube

Przewiń w dół do następnego wpisu