DAJ CYNK

PlayStation z kontrowersyjnym patentem. Nie spodoba się graczom

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

PlayStation z kontrowersyjnym patentem. Nie spodoba się graczom

Najnowszy patent Sony sugeruje, że Japończycy szukają sposobów, na wykorzystanie technologii blockchain w swoich grach.

Branża gamingowa szybko przekonała się, że technologia blockchain i NFT to coś, czego gracze nie chcą oglądać choćby w okolicach swojego hobby. Wiele firm miało tego typu pomysły i po fali krytyki natychmiastowo się z nich wycofywali. Nie wiadomo, co z PlayStation, bowiem właśnie opublikowany został patent japońskiej firmy, który raczej nie spodoba się fanom.

PlayStation wykorzysta NFT w grach?

Patent pochodzi z 2021 roku, więc od tamtego czasu mogło się sporo zmienić w podejściu Sony Interactive Entertainment. Piszemy o tym, bo dokument dopiero teraz został opublikowany, więc poznaliśmy jego szczegóły. Z patentu wynika, że PlayStation chciało albo nadal chce wykorzystać technologię blockchain oraz NFT w swoich grach.

Wśród pomysłów pojawia się między innymi możliwość znalezienia unikalnych przedmiotów, w tym takich, które mógłby mieć tylko jeden gracz. Sony chce, aby taki wyjątkowy przedmiot gracze mogli nie tylko przenosić do innych gier oraz systemów, ale także nimi handlować. Tego typu itemy mieliby otrzymywać też użytkownicy, którzy np. jako pierwsi pokonają danego bossa.

Nie wiadomo, czy tego typu rozwiązania nadal są w planach PlayStation. Patrząc na to, jak bardzo gracze krytykowali NFT, Japończycy prawdopodobnie dwa albo trzy razy zastanowią się, przed wprowadzeniem technologii blockchain w swoich produkcjach. Co nie oznacza, że ostatecznie nie będą chcieli tego zrobić.

Zobacz: Powstaje PlayStation 5 Pro, ale na premierę jeszcze poczekamy
Zobacz: Sony wierzy w PlayStation 5, ale szacunki są bardzo ostrożne

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Źródło tekstu: VGC

Przewiń w dół do następnego wpisu