DAJ CYNK

Kupno Activision Blizzard mało realne. Na drodze kolejna przeszkoda

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

Kupno Activision Blizzard mało realne. Na drodze kolejna przeszkoda

Kupno Activision Blizzard przez Microsoft wydaje się coraz mniej realne. Na drodze stanęli między innymi Amerykanie, a teraz pozew antymonopolowy mają szykować europejscy urzędnicy.

Czy Microsoft kupi Activision Blizzard za 68,7 mld dolarów? Jeszcze 2-3 miesiące temu odpowiedź prawdopodobnie byłaby pozytywna. Chociaż papierologia się przedłużała, to nie wydawało się, aby coś miało stanąć na drodze tej transakcji. Dzisiaj sytuacja wygląda dużo mniej pozytywnie, przynajmniej dla firmy z Redmond.

Najpierw przejęciu sprzeciwiła się Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych, składając pozew antymonopolowy. Urzędnicy uznali, że przejęcie dałoby Microsoftowi zbyt mocną pozycję i dlatego nie mogą się na nie zgodzić. Pierwsze przesłuchania zostały zaplanowane na sierpień 2023 roku, więc już wiadomo, że kupno Activision Blizzard nie zostanie sfinalizowane w umówionym terminie, czyli do 18 lipca. Teraz na drodze mają stanąć kolejni urzędnicy.

Unia Europejska przeciwko przejęciu Activision Blizzard

Według Reutersa wkrótce swoje obiekcje względem przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft ma przedstawić Unia Europejska. Urzędnicy mają przygotować dokument, w który zawrą wszystkie wątpliwości, które ich zdaniem ma budzić transakcja. Szczegóły mamy poznać w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Unia Europejska odmówiła komentarza w sprawie rewelacji Reutersa. Natomiast przedstawiciel Microsoftu powiedział, że zrobią wszystko, aby odpowiedzieć na wątpliwości urzędników.

Kontynuujemy współpracę z Komisją Europejską w celu rozwiązania wszelkich problemów związanych z rynkiem gier. Naszym celem jest udostępnienie większej liczby gier większej liczbie osób, a ta umowa pomoże osiągnąć ten.

- skomentował sprawę przedstawiciel Microsoftu.

Twierdzenie, że Microsoft na pewno nie kupi Activision Blizzard, byłoby w tym momencie przesadą, ale firma z Redmond zapewne spodziewała się dużo łatwiejszej przeprawy. Dotychczas podobne transakcje były dość szybko akceptowane, ale najwyraźniej zmieniło się podejście urzędników. Tym razem sprawa może nie doczekać się szczęśliwego finału, a przynajmniej coraz więcej na to wskazuje.

Zobacz: Xbox będzie zużywał mniej energii elektrycznej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: FP Creative Stock / Shutterstock.com

Źródło tekstu: wccftech