DAJ CYNK

Prison Architect 2 nadciąga. Zdradzono datę premiery

Przemysław Banasiak

Gry

Prison Architect 2 nadciąga. Zdradzono datę premiery

Już niedługo gracze będą mogli się ponownie wcielić w rolę właściciela i nadzorcy więzienia. Ceniona gra strategiczna lada moment doczeka się drugiej części.

 

Prison Architect to strategia ekonomiczna, która stawia nas w roli więziennego naczelnika. Cel jest prosty - zaprojektować i rozwijać własny zakład karny. Całość w formie tzw. "sandboxa", czyli gry-piaskownicy Oczywiście do wyboru są alternatywne tryby zabawy oraz zatrzęsienie różnych dodatków.

Prison Architect 2 zadebiutuje 26 marca 2024

Gra stworzona została przez niezależne studio Introversion Software i oficjalnie zadebiutowała na rynku w 2015 roku. Jednak wczesny dostęp uruchomiono znacznie wcześniej, pod koniec 2012 roku. Tytuł ten cieszy się cały czas uznaniem graczy, a twórcy stwierdzili, że pora na drugą część.

Prison Architect 2 przechodzi na grafikę 3D. Obiecywana jest też głębsza symulacja, większa kontrola w rękach gracza oraz bardziej rozbudowany system zachowań osadzonych. Ma się to objawiać m. in. powiązaniami między konkretnymi więźniami, które zaowocują zawieraniem przyjaźni lub tworzeniem wrogów.

Data premiery ustalona została na 26 marca 2024. Gra trafi na komputery oraz konsole Sony PlayStation 5 i Microsoft Xbox Series X i S. Sugerowana cena wersji PC to 185 złotych na platformie Steam.

Zobacz: SSD mogą się schować. Nadciągają HDD o pojemności 30 TB
Zobacz: Trzymaj się z daleka od tego procesora. To niewypał

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Paradox

Źródło tekstu: oprac. własne