DAJ CYNK

Była katedra jezuitów we Francji przyozdobiona w mural z Diablo 4

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

Była katedra jezuitów we Francji przyozdobiona w mural z Diablo 4

Była katedra jezuitów we francuskim mieście Cambria została przyozdobiona w mural z gry Diablo 4. To część kampanii promocyjnej.

Diablo 4 to jedna z największych premier tego roku. W marcu odbędą się pierwsze beta testy gry, najpierw dla posiadaczy preorderu, a później dla wszystkich chętnych. Nic dziwnego, że Blizzard już rozpoczął kampanię reklamową. Jeden z pomysłów polegał na pomalowaniu sufitu w byłej katedrze jezuitów we francuskim mieście Cambria.

Diablo 4 w byłej katedrze

Oczywiście malowanie w byłej katedrze sceny z Diablo 4, które przecież polega na walce z Lilith, czyli córką szatana, może budzić kontrowersje. Na pewno wielu osobom nie spodoba się ten pomysł. Jednak na usprawiedliwienie pomysłodawców trzeba powiedzieć, że katedra jezuitów w mieście Cambria od ponad 100 lat nie pełni już roli kościoła. Niedawno została odnowiona i jest miejscem kultury, ale już nie miejsce kultu religijnego, przynajmniej w praktyce.

Efekty pracy możecie zobaczyć na powyższym wideo. Całość zajęła około 30 dni. Malunek ma w sumie ponad 220 metrów kwadratowych, więc jest naprawdę potężny.

Diablo 4 już 6 czerwca zadebiutuje na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Wcześniej, bo 17-20 oraz 24-27 marca odbędą się wspominane beta testy.

Zobacz: Diablo 4 odpalisz nawet na kalkulatorze. Poznaliśmy wymagania

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Blizzard

Źródło tekstu: Neowin

Przewiń w dół do następnego wpisu